Студентів-журналістів ЗНУ навчили ловити політиків на брехні

6 та 7 жовтня на базі факультету журналістики Запорізького національного унівеститету пройшов тренінг під назвою «”FactCheck” – унікальний інструмент журналістських розслідувань». У ньому взяли участь студенти, журналісти та громадські активісти.

Спікерами виступили Олександр Гороховський – головний редактор FactCheck-Ukraine, та Дмитро Єфремов – економічний аналітик FactCheck-Ukraine.

aleksandr-gorohovskii-250x250Олександр Гороховський:

«Мы несем практику, а это важный инструмент для молодого поколения журналистов, потому что мы выдаем уже готовые инструменты, механизмы и методики фактчекинга, которые можно брать и уже использовать.»

6 жовтня учасники відвідали лекційну частину тренінгу, де дізналися про те, які заяви публічних персон можна аналізувати, які ні; які є джерела доказової бази, про алгоритм виділення гіпотези та багато інших особливостей.

Наступного дня Дмитро Єфремов розказав про структуру вислову, показав способи спростування тез та аргументів.

Також присутні  спробували на практиці проаналізувати висловлювання різних політичних діячів.

statyvkoЛілія Статівко, студентка 3 курсу факультету журналістики:

«Тренинг по фактчекингу стал очень познавательным для меня, ведь это совершенно новый формат журналистики для нашей страны, всегда интересно открывать и пробовать что-то новое и интересное. Такие мероприятия вдохновляют на саморазвитие и совершенствование себя в практических навыках.»

jgoqyho7whqМарія Остапенко, студентка факультету журналістики:

«Было здорово, но я понимаю, что фактчек, касающийся экономики, сложный для меня.»

 

Олександр Гороховський розповів також, що команда «FactCheck» планує побувати у більшості обласних центрів України та зробити у кожному свої невеликі групи авторів, які б займались фактчекінгом як на місцях, так і для основного ресурсу.

Інна Демченко