Студентка ЗНУ Вікторія Савцова завоювала на Паралімпіаді-2016 три медалі

Нещодавно в Ріо-де- Жанейро пройшла Паралімпіада, участь в якій взяли і вихованці Запорізького національного університету. Загалом, запорізькі спортсмени здобули в Ріо 11 медалей. Це найбільші нагороди за весь час участі запорожців в паралімпіадах. Студентка ЗНУ Вікторія Савцова завоювала на Паралімпіаді-2016 дві срібні медалі та одну бронзову.


З 2009 року Вікторія почала займатися плаванням: спочатку для реабілітації, а потім цей вид спорту їй так сподобався, що вона почала займатися ним професійно. Перші спортивні результати у Віки з’явилися в 2010-2011 роках. Дівчина почала активно брати участь у змаганнях, була нагороджена першими медалями, грамотами; взяла участь у дитячому турнірі в Донецьку.

До Паралімпіади Віка готувалася дуже довго – було по два тренування на день перед Лондонською Олімпіадою і по три перед Ріо-де-Жанейро. Як говорить дівчинка, часу для відпочинку не було взагалі. На змаганнях головне – підтримка. Віку підтримувала вся команда, друзі, тренер, який завжди допомагає дівчинці та, звичайно, родина, яка завжди була з нею на зв’язку.

Вікторія  фінішувала на дистанції 50 м вільним стилем з результатом 33, 68 секунди, поступившись лише українці Єлизаветі Мерешко, яка встановила паралімпійський рекорд – 33, 43 секунди. Срібло нашої Вікторії викликає неабияку гордість. Вже у боротьбі за другу медаль (стилем брас) Вікторія поступилася чемпіонці 0.51 секунди (результат Єлизавети четвертого дня XV літніх Паралімпійських ігор – 1:41.63).

До цього дівчина завоювала бронзову медаль у змішаній естафеті 4х50 м вільним стилем, коли виступала разом із Андрієм Деревинським, Ольгою Свідерською та Євгеном Богодайком. В травні 2016 року Вікторія Савцова стала чотириразовою чемпіонкою Європи з плавання. Ще на двох дистанціях запоріжанка фінішувала другою.

В спортивних досягнення Віка хоче бути схожою на Яну Клочкову- українську плавчиню, чотирикратну олімпійську чемпіонку.

z8palejo4im

В майбутньому дівчина хоче працювати тренером, а поки буде прославляти місто Запоріжжя і ЗНУ, окрім того дівчинка хоче добитися великих успіхів в Токіо і ми вважаємо, що це, безсумнівно, у неї вийде.

“Усім читачам “Порогів” бажаю займатися спортом. Адже спорт- це сила, краса та здоров’я.”

Автор: Ольга Іванова