Телевізійників-учасників минулих тренінгів “Голосу місцевих ЗМІ” запрошують на менторську сесію до Києва

Фундація Томсон та ГО “Міжнародний Інститут регіональної преси та інформації”, за підтримки ЄС, запрошують журналістів регіональних телеканалів та онлайн-видань, які вже брали участь у тренінгах для тележурналістів в рамках проекту “Голос місцевих ЗМІ”, на триденну менторську сесію 5–7 грудня до Києва. 

Журналісти дізнаються про відмінності монтажу матеріалів для телебачення та соціальних ЗМІ, працюватимуть над роликами для останніх. Менторська сесія покликана налагодити співпрацю між журналістами з різних регіонів: обмін відзнятими матеріалами та підготовку спільних відео з використанням відео-хабу «Голос місцевих ЗМІ». Архів налічує понад 2 тис. відеофайлів інтерв’ю з переселенцями, представниками влади, громадських організацій, волонтерами та місцевими жителями з десяти областей та більше ніж тридцяти населених пунктів. Архів онлайн-платформи поповнюватиметься новими відео за результатами проведення практичних тренінгів проекту «Голос місцевих ЗМІ» для тележурналістів.

Під час триденного навчання учасники працюватимуть у командах, зніматимуть нові історії та монтуватимуть їх із відеоматеріалами з попередніх тренінгів, порівнюючи ситуації з ВПО у двох регіонах (в Києві та Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Чернівцях, Івано-Франківську, Полтаві, Одесі, Вінниці, Львові). Відеоролики розміщуватимуться у співавторстві.

Для участі у менторській сесії заповніть онлайн-форму до 22-го листопада, вівторка.

Організатори забезпечують проживання у готелі, харчування та відшкодовують вартість проїзду (автобусом та потягом, 2-го класу, купе).

За більш детальною інформацією звертайтеся до команди проекту «Голос місцевих ЗМІ», Олексія Солдатенка за телефоном 050 323 14 30 або електронною поштою: с[email protected]

ПРО ТРЕНЕРІВ 

Девід Хендс (Кіпр), консультант Фундації Томсон, досвідчений продюсер, оператор та режисер монтажу. Девід працював на ABC News (США) під час війни у Югославії, висвітлював основні новини та знімав документальне кіно про події у Східній та Центральній Африці для BBC та Swiss TV, співпрацював з голландським та німецьким телебаченням в Єрусалимі. У 2003 році повернувся до Кіпру і став співзасновником Crewhouse Media –  центру, що спеціалізується на зйомках документального кіно, новин та короткометражних художніх стрічок. Девід створив низку документальних фільмів та роликів соціальної реклами, спрямованих на подолання протиріччя між двома спільнотами Кіпру. З 2007 року Девід працює консультантом Фундації Томсон.

Лідія Шевченко (Україна), редактор відділу економіки ІА “Інтерфакс-Україна”. Працювала кореспондентом “УНІАН”, журналістом РТК “Тоніс-Центр” (Харків).

ПРО ПРОЕКТ 

“Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів” — півторарічний проект, спрямований на розвиток регіональних медіа та  запобігання виникненню конфліктів у громадах завдяки публікації збалансованих, етичних матеріалів про вимушених переселенців. Проект фінансується Європейським Союзом. Його реалізує медіа-консорціум із п’яти організацій: Фундація Томсон, Міжнародний Інститут регіональної преси та інформації (IRMI), Європейський центр журналістики, МEMO98 та Асоціація «Спільний простір».