Правозахисники з Voice Project розпочали кампанію “Ув’язнені за мистецтво” (Imprisoned for Art), у рамках якої відомі артисти та музиканти намагаються привернути увагу до життя своїх колег із різних країн світу, які опинилися за ґратами через політичні мотиви.
Співачку з турецького Джизре, збирачку курдського фольклору і музикального педагога, Нудем заарештували в 2015 році та засудили до 10 з половиною років ув’язнення. Дівчину обвинувачують у пропаганді курдського сепаратизму.
Поета з Саудівської Аравії у листопаді 2015 засудили до смертної кари за “віровідступництво”, однак пізніше його вирок “пом’якшили” до восьми років ув’язнення та 800 ударів батогом. Серед доказів вини поета в матеріалах справи були розшифровки приватних розмов Ашрама з друзями в кафе.
Таїландського виконавеця блюзу та кантрі, який виступав під псевдонімом “Том Данді” та брав участь у протестах опозиції, заарештували в 2014 році, звинувативши в образі монархії. У червні цього року суд виніс вирок: 7 з половиною років ув’язнення. Пізніше суддя також додав до цього терміну ще 3 роки та 4 місяці за “кіберзлочини” (промова Тома на мітингу була опублікована на Youtube).
У 2012 році в’єтнамський співак отримав 6 років ув’язнення і 2 роки домашнього арешту за “антидержавну пропаганду”. Після того, як Бін почав протестувати проти цілодобового відеоспостереження в камері, його перевели в одиночну камеру. У березні цього року співак брав участь у колективному 13-денному голодуванні в’язнів.
Письменника і журналіста з подвійним шведсько-еритрейським громадянством з 2001 року утримують за ґратами без вироку суду. Можливо, владу Еритреї не задовольнила публікація у заснованій Ісааком газеті “Setit” відкритого листа опозиціонерів, які вимагали вільних виборів у країні. Зв’язок із ув’язненими в еритрейських тюрмах майже відсутній. У червні 2016 Міністерство закордонних справ країни стверджувало, що Ісаак живий.
Згідно з вироком російського суду, український режисер має бути ув’язненим на 20 років у колонії суворого режиму за створення “терористичної спільноти” в Криму. Терактами слідчі назвали два не дуже вдалих підпали — дверей у офісі в офисе «Русской общины Крыма» та підвіконня у відділенні«Единой Росиии», в яких сам Сенцов не брав участі. Наразі Олег ув’язнений у Якутську. Росія відмовилася передавати режисера Україні через російське громадянство, яке Олег, як і інші жителі Криму, автоматично отримав після приєднання півострова. “Меморіал” визнає Сенцова та засудженого разом із ним антифашиста Олександра Кольченка політв’язнями.