ВІД БАНДУРИ ДО ЗОЗУЛКИ: у Запоріжжі відкрилася найбільша в Україні виставка музичних інструментів (ФОТО)

  У середу, 9 листопада, у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрили найбільшу в Україні виставку народних музичних інструментів.

Відкрив захід Любомир Кушлик – львівський етномузиколог, музикознавець, член Міжнародної ради традиційної музики:

  “У нашій колекції дуже багато бандур. Саме на них грали наші бандуристи, це ми можемо побачити в історичних довідниках, фільмах, театральних постановках. Хоча, там багато ляпів. Саме тому ця зустріч є дуже важливою. Тут можно доторкнутися до світу музики, дізнатися якою вона була.”

Усі охочі мали змогу спробувати себе у грі на інструментах.

“Цей захід втілив мою давнішню мрію – зіграти на барабанах. Також я отримала безцінні знання, які зможу використати у своїй роботі” – поділилася враженнями  викладачка музичної школи Наталія.

xczi_0op0q

А от пенсіонер Володимир прийшов сюди аби згадати своє дитинство, коли його мати заколисувала його під спів та гру на зозулці.

xytk6hem12c

 Пан Любомир розповів більш детально про такі музичні інструменти як ліра колісна, бандура, зозулка, сопілка, скрипка та багато інших інструментів, назви яких деякі відвідувачі чули вперше. Більш того, гості почули музику, на яку здатні ці інструменти, у виконанні майстрів: Любомира Кушлика та директора музею історії музичних інструментів “БарабанЗа” Дениса Васильєва (на головному фото, – ред.).

 Нагадаємо, що виставка триватиме до 20 грудня. У музеї кожного дня Любомир Кушлик проводитиме лекції на тему музичних інструментів, гратиме на експонатах, а також відповідатиме на питання відвідувачів.

Вероніка Хорольська