AMNESTY INTERNATIONAL: запоріжців просять написати листи підтримки постраждалим від порушення прав людини

До Міжнародного дня захисту прав людини Amnesty International проводить щорічний марафон написання листів для тих, хто постраждав від правопорушень. Сьогодні, 2 грудня, Запоріжжя також долучилося до цієї правозахисної акції.

«Коли ти бачиш таку підтримку від людей, як ти можеш відступити? Ти будеш йти тільки вперед! Триматися заради цих людей. Вони вірять у тебе. А якщо в тебе вірять, то у тебе все вийде!» – Генадій Афанасьєв, кримський активіст, якого звільнили у 2016 році, поділився своїми думками на сайті Amnesty International.

Цього року Марафон написання листів проходить в Україні з 20 листопада до 15 грудня. Міжнародний організація, яка виступає за дотримання прав людини, пропонує написати лист підтримки та солідарності для підтримки 9 людей, чиї правда були порушені у різних країнах світу:

  • сім’я кримськотатарського активіста Ервіна Ібрагімова з України, який став жертвою насильницького викрадення в Криму

Кримськотатарського активіста Ервіна Ібрагімова викрали пізно ввечері 24 травня 2016 року. Відеозапис з камери спостереження зафіксував, як його машину зупинили невідомі люди, заштовхали його у мікроавтобус та вивезли у невідомому напрямку. Ервін захищав права кримських татар і ймовірно саме тому став жертвою насильницького зникнення. Рідні досі нічого не знають про його місце знаходження.

erenkeskin_home_english_2_468Юристка Ерен Кескін відмовляється зневірюватись у справедливості. У 2014 році її було визнано винною у «наклепі на турецьку державу», тому що вона критично висловилася про вбивство армією 12-річного хлопчика. Відтоді її неодноразово загрожував арешт через статті, опубліковані в газеті, редакторкою якої вона працювала. Уряд хоче запроторити її до в’язниці за те, що вона висловилася в підтримку справедливості. Але їм не вдасться змусити Ерен замовчати.

228470_zeynab-jalalianЗейнаб Джалалян відбуває довічне ув’язнення, і світ довкола неї стає все темнішим. Її заарештували за політичну активність, катували в тюрмі, а тепер вона може осліпнути. У 2008 році вона була ув’язнення через ймовірний зв’язок з військовим крилом одного з курдських опозиційних угруповань. На даний момент, влада відмовляє їй у лікуванні, яке б могло врятували їй зір.

  • університетський професорІльхам Тохті з Китаю – пожиттєво ув’язнений за боротьбу з дискримінацією

cina_-_0919_-_sakharovШанований університетський професор Ільхам Тохті невтомно працював над тим, щоб налагодити відносини між етнічними спільнотами Китаю. Він завжди виступав проти насильства у своїх працях та лекціях і намагався заохочувати співпрацю та взаєморозуміння. Проте його пожиттєво посадили до в’язниці за ніби-то розпалювання етнічної ворожнечі.

113-8_malawi_rgbЕнні Альфред – звичайна дівчинка з Малаві, проте деякі люди вірять, що її тіло має магічні властивості. Енні народилася з альбінізмом – спадкову особливість, що проявляється у недостатній пігментації шкіри. Як і багато людей з альбінізмом у Малаві, Енні може стати об’єктом полювання та бути вбитою за частини свого тіла, тому що деякі люди вважають, що це принесе їм багатство. У небезпеці – тисячі таких, як Енні.

johan-zwДжохан Тетерісса провів у в’язниці майже 10 років за те, що просто розмахував прапором. Вчитель початкових класів очолював групу людей, які організували акцію протесту у вигляді танцю, виконавши його перед президентом Індонезії та в кінці піднявши прапор, заборонений урядом. Чоловіків затримала поліція, їх відшмагали батогом, побили та врешті кинули за ґрати. Йохана було засуджено до п’ятнадцяти років позбавлення волі.

business-all-helen-knott-shown-this-undated-handoПонад 100 років тому прапрадідусь Хелен Кнотт підписав з канадським урядом угоду, яка була покликана зберегти традиційний спосіб життя його народу. Зараз це зобов’язання порушується. Уряд дав дозвіл на будівництво греблі «Site C» – масштабного гідроенергетичного проекту в долині річки Піс, що в Британській Колумбії. Якщо гребля буде побудована, це призведе до затоплення понад 80 км землі та знищіть традиційні для корінного населення місця для полювання, рибальства та захоронень.

81efe904-3db5-4e18-9a2a-564ecae0ea9f_w987_r1_sБайрам Мамедов та Гіяс Ібрагімов наважились критикувати державу в найбільш публічний спосіб. Вони намалювали зухвале повідомлення на пам’ятнику колишньому президенту Азербайджану – якраз напередодні його дня народження. Наступного дня, 10 травня 2016 року, їх арештували та ув’язнили на підставі сфабрикованих обвинувачень у незаконному обігу наркотиків. Обох побоями змусили «зізнатись» у зберіганні героїну. В разі засудження, їм загрожує багаторічне ув’язнення.

Кожен запоріжець та запоріжанка можуть прийти 2 грудня о 18:00 до галереї Barannik, за адресою проспект Соборний 193. І долучитися до написання листів. Не важливо якою мовою, на якому папері та у якому конверті буде написане послання. Головне, щоб заручники правопорушників бачили, що про них знають усюди та їх підтримують. Можна долучати до листів малюнки чи орігамі.

 

Тіна Собко