Студенти ЗНУ обговорили тему насильства над жінками

У вівторок, 29 листопада, у Запорізькому Національному Університеті відбулася зустріч з представницями ООН на тему гендерно-обумовленого насильства. Деякі студенти прийшли за власним бажанням, а деякі через страх отримати “н” у журналі.

У рамках інформаційної кампанії «16 днів проти гендерно-обумовленого насильства» агентство ООН з питань біженців ініціювало дискусійну зустріч зі студентами вишу. Для обговорення прийшло декілька факультетів: соціальної педагогіки та психології (СПП), юридичний, журналістики — та коледж.

Студенти першиого курсу СПП — майбутні соціальні педагоги та психологи — прийшли на захід замість пар, і не посоромилися спитати у представниці ООН, чи поставлять їм бали за активну участь.

100_0143

Фахівчині намагалися пояснити та обговорити зі студентами основні терміни, такі як гендер, гендерна рівність та рівноправ’я, гендерно-обумовлене насильство. Основою для дискусії були тематичні відеоролики соціальної реклами.

Той факт, що деяких студентів привели на зустріч без їхнього бажання, допоміг підняти обговорення для непідготовленої аудиторії. Тому не тільки студенти, які знають основні вектори гендерної нерівності, почали говорити про цю проблему, але і ті, хто раніше не замислювався над цим.

«Такі радикальні питання дають специфіку, тон дискусії, що вже є великим досягенням. Наша ціль не в тому, щоб змінити чиюсь думку, а в тому, щоб люди почали розмовляти на цю тему, почали озвучувати свої думки. Ми це робимо, щоб розмова почалася. Тому наша місія на сьогодні була досягнута,» – поділилася враженнями Нігора Сачдева, спеціалістка ООН.

Також у рамках ініціативи «16 днів проти гендерного насильства» Агентство ООН оголосило конкурс на створення плакату на тему: «Насильство не завжди можна побачити».

Конкурс триває до 12 грудня 2016 року. За 1 місце – дзеркальна фотокамера, за 2 місце – планшет, за 3 місце – музична колонка. Роботи мають бути надіслані на адресу: [email protected] до 23.00 12 грудня 2016 року.

Деталі щодо конкурсу можна знайти ТУТ.

Тіна Собко