“СПІЛЬНО HUB”: у Запоріжжі з’явився безкоштовний коворкінг

Сьогодні, 9 лютого у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося офіційне відкриття безкоштовного коворкінг-центру  «Спільно HUB» для внутрішньо переміщених осіб та мешканців Запорізької області, що знаходиться у холі 4-го поверху.

P_20170209_135357_HDRІрина Ярко, координаторка проекту:

“У нас є багато людей, які хочуть працювати, розвиватися, але не було такого простору, де можна було б зробити це безкоштовно. Не кожен може собі дозволити витрачати гроші на коворкінг, тому ми вирішили створити такий простір – за це дуже дякуємо бібліотеці, бо ми тут також знаходимося на безкоштовних засадах. Тут ми можемо займатися ідеями, проводити майстер-класи, проводити курси комп’ютерної грамотності.

До нас приходять як молодь, так і люди поважного віку – навчаються теж працювати з комп’ютером, щось клацають, вчаться користуватися, наприклад, електронною поштою. До нас приходять фрилансери, програмісти, люди різних професій – є техніка, є простір, де можна попрацювати безкоштовно”.

P_20170209_131936_HDR

«Спільно HUB» ? це, передусім, безкоштовний коворкінг-центр для нових жителів Запоріжжя, але користуватися ним може будь-хто. Це місце, де можна попрацювати, відпочити, вільно скористатися ноутбуком, Інтернетом, відвідати різні тренінги, майстер-класи, навчальні заходи, або ж запропонувати свої.

Організатори сподіваються, що таким чином їм вдасться створити простір для спільної роботи, реалізації освітніх і соціальних проектів, спілкування, творчості та пошуку взаєморозуміння.

Олена Ольшанська, координатор проекту “Безкоштовні курси української мови”:

“У нас зараз по Запоріжжю працює вже шість груп, і ми на базі “Спільно HUB” плануємо запустити ще одну групу. Ми вже говорили про це з організаторами, в принципі, є аудиторія з переселенців, з тих, хто відвідував заходи, поки коворкінг працював у тестовому режимі. Тому ми думаємо створити ще одну групу саме на базі цього коворкінгу”.

Для того, щоб скористатися простором відвідувачам необхідно мати читацький квиток бібліотеки, вартість якого складає 25 гривень на рік – для першої реєстрації. Для внутрішньо переміщених осіб реєстрація є безкоштовною.

Цей коворкінг-центр був ініційований Громадською організацією «Запорізька молодіжна організація «Небо без кордонів» та облаштований завдяки підтримки Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки та компанії Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням Уряду Німеччини.