У ЗНУ відбувся тренінг для небайдужих журналістів

17 лютого у Запорізькому національному університеті відбувся “Тренінг для небайдужих журналістів”. Надія Колесникова – представниця Центру інформації про права людини та “Національного превентивного механізму”, координаторка проекту “StopБіль”  розповіла про доступність в Україні таблетованого “Морфіну”, особливості висвітлення проблеми дотримання прав людини у місцях несвободи, а також розвиток такого руху як community policing.

P_20170217_173933_LL

Національний превентивний механізм –це незалежний погляд на проблеми, які існують у місцях несвободи і вирішеннях цих проблем.  До того ж НПМ не займається розслідуванням, пошуком та покаранням винних у порушеннях прав людини. Роль цього органу полягає у регулярних відвідувань місць несвободи, у виробленні рекомендацій, які повинні змінити систему  в цілому задля забезпечення дотриманння прав та створення незалежних умов перебування людей у них.  Надія Колесникова показала фотографії з “місць несвободи”, які шокували присутніх: жорстоке поводження з людьми, злиденність установ, відчуття безнадії.

Надія Колесникова:

IMG_4243“Перше, що спадає на думку, коли ми говоримо про місця несвободи, – це в’язниці, СІЗО, ізолятори тимчасового тримання тощо. Це не тільки заклади, де позбавлення волі передбачено як покарання, але й ті місця, де люди перебувають під опікою держави: психіатричні заклади, дитячі будинки-інтернати, пансіонати для людей похилого віку та людей з інвалідністю, пункти тимчасового розміщення біженців, соціально-реабілітаційні центри, військові частини та інші. Сьогодні в Україні нараховується 4915 місць несвободи”.

Також на тренінгу мова йшла про Community Policing – це постійна взаємодія поліції з населенням та місцевою владою заради спільного безпечного простору. Потреба у безпеці є однією з базових потреб людини. Місцева влада спільно з мешканцями може визначати небезпечні для людей ділянки в місті, селі,  селищі та обговорювати потреби в додатковій безпеці.

IMG_4249

Після тренінгу учасники зізналися, що це допомогло їм зрозуміти, що люди не повинні бути байдужими до проблем інших. Є інші – люди з невиліковними хворобами або ті, хто наразі перебуває в місцях несвободи – яким надзвичайно потрібна увага та підтримка.

(Аби збільшити, натисніть на фото)

Ольга Іванова

Фото: Анна Сайтарли (“Взаємодія”)