У ЗНУ відбулася дискусія за участі Комісії з журналістської етики

У Запорізькому національному університеті обговорили рівень дотримання правил журналістської етики в ЗМІ, а також прозорість редакційної політики.

4 квітня у ЗНУ відбулася зустріч з представниками Комісії з журналістської етики професором КНУ ім. Т. Шевченка Валерієм Івановим та гендиректором Української асоціації медіабізнесу Олексієм Погореловим.

eHcq5E7WZzQ

Невтішний факт: за даними соціального дослідження у 69% матеріалів джерелом конфліктності в кадрі є журналіст, у 31% – люди в кадрі. Також під час дискусії порушили питання  чесності й об’єктивності місцевих та національних ЗМІ, їх упередженості, а також проблему фейків у сучасній журналістиці.

Через недостатньо сумлінне виконання журналістами своєї роботи, рівень довіри українських громадян до ЗМІ з кожним роком падає.Більшість українських ЗМІ не викладають у вільному доступі свої редакційні статути, що надає змогу самим журналістам нехтувати правилами.

“Формально редакційні статути є, бо інакше Нацрада не пропускає. Але вони є лише формально. Це не ті статути, які є на Заході. Коли працівник, який підписує цей статут, знає, що його звільнять за порушення”, – коментує ситуацію професор Іванов.

Анна Кошарна