7 заповідей водія: як уникнути ДТП

Щодоби в Україні відбувається в середньому близько 400 дорожньо-транспортних пригод (ДТП), в яких гине близько 10 осіб. Головні причини ДТП в Україні – перевищення швидкості, порушення правил дорожнього руху і водіння в нетверезому стані. Аби зменшити вірогідність такої небезпечної “пригоди”, слід запам’ятати 7 заповідей.

Головні заповіді водія:

1) Не бачу – не їду.

2) Поступися дурневі дорогу.

3) Перша ознака дурня: він додає швидкість, коли його обганяють.

4) Намагайтеся прорахувати ситуацію на дорозі на кілька секунд вперед.

5) Дотримуватися правил дорожнього руху – все і завжди – неможливо. Але дії на дорозі не повинні заважати іншим учасникам руху, а тим більше – провокувати аварійну ситуацію.

6) Завжди пропусти тих, хто потрапив у скрутну ситуацію (хто стартує від узбіччя, чи не встигає перебудуватися, довго чекає виїзду на головну, що повертає ліворуч): якщо за день зробиш хоча б один благородний вчинок, значить, день вже прожитий не дарма.

7) Свідоме порушення правил: прискорення на світлофорі ще на червоне світло, об’їзд потоку по зустрічній, та й просто нескінченні перестроювання із смуги в смугу, щоб опинитися першим, говорять тільки про те, що ти не вмієш їздити.

Причин аварій може бути дуже багато. Головне – це вміння повністю контролювати себе на дорозі і не порушувати правил дорожнього руху. Неухильне дотримання правил – це запорука вашої безпеки.

Катерина Тимченко