КЛЮЧІ ВІД СІМЕЙНОГО ЩАСТЯ: проект запорізького благодійного фонду потребує підтримки

У рамках проекту «Ключі від сімейного щастя» запорізького благодійного фонду «Щаслива дитина» закінчився прийом відеоісторій від сімей з прийомними дітьми. Проект підтримує сімейне влаштування сиріт, але йому необхідна допомога.

Найбільш оригінальні роботи будуть оцінені журі та винагородженні цінними призами. Деталі конкурсу та участі в ньому за посиланням.

«Мета проекту – популяризувати СІМЕЙНЕ влаштування сиріт, мотивувати батьків, котрі сумніваються і підтримати прийомні сім’ї. В цей раз фокус на таланти, щоб показати НАСКІЛЬКИ саме СІМ’Я формує вміння, навички та розвиває таланти у дітей», – пояснила Юлія Плясова, головний координатор проекту.

«Ключі від сімейного щастя» проходить вже втретє. В минулому році в конкурсі взяли участь 18 сімей з різних куточків України, і з кожним роком географія конкурсу розширюється.

«Переможці конкурсу отримують приємні пам’ятні призи, а всі учасники – можливість поспілкуватися між собою, поділитися проблемами та досвідом, знайти підтримку і однодумців під час яскравого урочистого підбиття підсумків. Щороку кількість і географія учасників розширюється. У 2016 році переможцями конкурсу стала чудова сім’я Брагінець з Києва, які взяли в прийомну сім’ю маленьких афроукраїнців», – розповів волонтер фонду «Щаслива дитина» Микола Колодяжний.

Наразі проект шукає спонсорів, щоб організувати урочисту подію в середині травня та закупити призи для переможців. Також проект виставлено на Українській біржі благодійності, але як розповіла нам Юлія Плясова: «…збори йдуть дуже погано і тому, на жаль, ми вимушені звертатися до спонсорів».
З приводу фінансової допомоги Юлія також додала:

«Поки що, державні структури не допомагають фінансово проекту. Підтримуючими програмами покликані займатися державні структури … але їх ресурсів недостатньо. Фонди, фактично, заміщають державу в багатьох питаннях».

Ми запитали у Юлії про стан подібних проектів та проблеми, з якими можуть зіткнутися прийомні сім’ї в Україні:

«Заходи є, але їх катастрофічно мало. І часто, за відгуками прийомних сімей, державні структури більше виконують каральну функцію ніж підтримуючу … Мало заходів і соціальної реклами, хочеться якісного партнерства. У США і Європі інтернатів немає взагалі – всі діти в сім’ях.
У нас є черга з усиновителів, які чекають багато часу через бюрократію. Потім беруть дітей і часто мають проблеми з державними структурами. В нас мало кваліфікованих фахівців: психологів, соціальних працівників. Потрібно велике державне замовлення на ці професії»

Довідка:

Запорізький обласний благодійний фонд «Щаслива дитина» створений в травні 2007 року групою волонтерів, жителями м. Запоріжжя, які вже протягом тривалого часу надають допомогу сиротам, хворим дітям і дітям із малозабезпечених сімей.

Максим Назаров