Сьогодні, 6 травня, після Райдужного флешмобу у Запоріжжі група молодих людей напала на активістів. Але в прес-службі Нацполіції заперечують причетність інциденту до флешмобу, запевняючи, що “просто дві компаніі побилися”. Наразі постраждалий разом із керівниками організації “Гендер Зед” засвідчують побиття у лікарні.
Флешмоб пройшов спокійно та без провокацій. Волонтери та активісти вишукувалися із літерами «Шануємо різноманіття» та випустили в небо різнокольорові кульки. Зауважимо, що на літерах були малюнки, що символізували певну дискриміновану групу – не лише ЛГБТ. Наприклад, активісти акцентували на ворожому ставленні до ромів, вимушених переселенців, ВІЛ-позитивних людей, жінок, темношкірих, євреїв, людей із аутизмом та секс-робітників.
Уже після акції група молодиків наздогнала учасників флешмобу. Голова організації “Гендер Зед” Ростислав Мілевський стверджує, що молодики від самого початку були агресивно налаштовані:
“Ніяких розмов не було! Вони одразу підбігли й почали: “Ви що, п…дари! Чого ви з прапорами на площі стояли? Кличте інших з прапорами!”.
Наразі активісти у лікарні, де мають зафіксувати побиття постраждалих. У поліції активістам сказали, що до справи повернуться завтра, коли буде слідчий. Проте “ПОРОГАМ” у Нацполіції повідомили зовсім інше:
“Флешмобу це ніяк не стосується! Була просто компанія молодих людей: дівчина та декілька хлопців. Вони почали розмовляти з ще однією компанією. Вони взагалі не мають ніякого відношення до флешмобу – просто люди на вулиці. І між ними відбувся конфлікт: дівчина там щось комусь сказала іншій компанії, хлопці стали на її захист, і просто вони поштовхалися. Навіть немає ніяких тілесних ушкоджень. Із будинку неподалік хтось побачив і викликав поліцію.
В результаті, одна компанія взагалі не потрапила до відділку, а дівчину з хлопцем привезли до райвідділку. Але дівчина сказала, що ні на кого не буде заявляти і що вона визнає за собою певну провину, бо вона трошки спровокувала ситуацію”, – розповідає прес-секретарка Нацполіції Катерина Людвік.
Справа в тому, що кореспондент “ПОРОГІВ” на власні очі бачив, що поліцію викликали не якісь жителі будинку, а члени організації. У прес-службі також повідомили, що ані дівчина, ані хлопець не заявляли про причетність до флешмобу чи до організації, а справу до ЄРДР не будуть вносити.
ВІДЕО з камери спостереження:
Зазначимо, що вперше з 2012 року активісти наважилися провести акцію у центрі міста, не анонсуючи при цьому місця проведення.
«Акція присвячена даті 17 травня – це Міжнародний день боротьби з гомофобією і трансфобією. Але так трапилося, що цього року Україна приймає Євробачення, і слоганом його є «Святкуй різноманітність». Тому ми вирішили застосувати до себе цей чудовий слоган і показати, що ми цінуємо різноманітність, поважаємо різноманітність і святкуємо її, незважаючи на ярлики, на агресію, на несприйняття певних груп, що стикаються з дискримінацією. Є різна статистика. Якщо брати ЛГБТ-спільноту, то понад 80% населення тією чи іншою мірою негативно ставляться до представників цієї спільноти. Люди з різними синдромами чи хворобами теж стикаються з дискримінацією. Ми показали, що кожен чи кожна – це індивідуальність», – розповів організатор заходу, директор Благодійного фонду «Гендер Зед» Ростислав Мілевський.
Катерина Майборода