ОПИТУВАННЯ: як допомогти українцям почати спілкуватися українською?

Після проголошення незалежності України українська мова стала державною, обов’язковою у всіх сферах суспільного життя: у державних установах, початкових, середніх та вищих навчальних закладах, у пресі, на радіо та телебаченні. Але , на жаль, в повсякденному житті ми рідше можемо її почути. З чим це пов’язано та як допомогти українцям почати спілкуватися українською мовою, ми спитали у жителів  Запоріжжя.

Юлія Разон, студентка філологічного факультету  ЗНУ:

– Не дивлячись на те, що я вільно можу дивитися фільми, слухати музику або читати новини українською, достатньої комунікативної практики я не маю. З одного боку, тому що мої ровесники розмовляють російською, а з іншого, у мене не було певного досвіду. Тому, власне, я б додала певний курс, який буде спрямований саме на спілкування рідною мовою.

Анастасія Кондрико, викладач факультету журналістики ЗНУ:

– На моє глибоке переконання, бажання спілкуватися українською формується з дитинства, тому відповідальність за вибір дитини лежить на батьках, прямо залежить від рівня їх національної свідомості та патріотичного налаштування. Якщо вдома спілкуються російською або суржиком, то існує висока ймовірність того, що малеча наслідуватиме своє найближче оточення. Молодь має захотіти спілкуватися рідною мовою, слухаючи якісний музичний контент, читаючи цікаві літературні твори, знайомлячись з україномовними успішними постатями. Важливою у цьому аспекті є місія медіа, що мають усі засоби для демонстрації неймовірних можливостей нашої унікальної мови.

Анжела Сморокова, мешканка Запоріжжя:

-Як допомогти? Мені здається, що наша влада робить усе для того, щоб популяризувати українську мову, а все інше залежить від нас самих, тому будь-яка допомога буде безглуздою

Олександр Сова, мешканець Запоріжжя:

-Мені здається що нема ніякого способу змусити молодь спілкуватись українською. Молодь слідкує за модою,а мода розмовляє російською.

Задорожний Юлій, студент математичного факультету ЗНУ:

– Потрібно не дивитися косо, на тих хто розмовляє українською,а й самому почати говорити нею. І найголовніше, не соромитись,байдуже, що про тебе казатимуть, це все ж таки наша рідна мова.

Анастасія Тацій