У запорізькому музеї презентують дебютний роман українського філософа

Володимир Єрмоленко презентує запорізьким читачам книгу «Ловець океану: Історія Одіссея». Зустріч з відомим філософом, журналістом та письменником відбудеться в п’ятницю, 14 липня, у обласному краєзнавчому музеї. 

Володимир Єрмоленко вже не вперше відвідує Запоріжжя. У 2015 році під час фестивалю «Запорізька книжкова толока» автор презентував щойно видану збірку філософсько-літературних есеїв «Далекі близькі». Цього разу подія також відбувається завдяки співпраці Книжкової толоки та «Видавництва Старого Лева», яке й випустило дебютний роман письменника.

«Ловець океану» – це роман про блукання, що стає дорогою.  Про біль, який ти перетворюєш на радість. Про втрату, яку ти випускаєш в небо. Про фатум, який ти приймаєш, як частину самого себе.

Як повідомляє видавництво, головний герой книги – Одіссей – воїн і мандрівник. Він повертається на Ітаку після двадцяти років блукань, але вдома не знаходить ані своєї дружини Пенелопи, ані свого сина Телемаха. Розуміючи, що він став на хибний шлях і прагнучи виправити помилки минулого, Одіссей здійснить свою подорож у зворотному напрямку – від Ітаки до Трої. Він знову зустрінеться з Сиренами, відвідає землю Навсикаї, побуває на островах Каліпсо та Цирцеї, спуститься в царство Аїда. Так, крок за кроком, він дедалі краще розумітиме головні сили, що скеровують його життя (як і життя будь-кого з нас): кохання, смерть, провину, красу і втрату.

Це роман про Одіссея – а також Пенелопу, Навсикаю, Каліпсо, Цирцею, Аріадну, Діоніса і Трою. Всі вони живуть в своєму світі, світі епосу та міфології, де люди можуть спілкуватися з богами та спускатися в царство мертвих. Але всі вони мислять як ми, відчувають, як ми, страждають, як ми – тобто як сучасні люди. Навіть якщо вони боги і безсмертні, навіть якщо вони вітри чи монстри. Я хотів зробити епос сучаснішим, але я також хотів зробити сучасну людину зануреною в епос, в глибину часу та всесвіту.  

«Ловець океану» – твір на перетині літератури, філософії та музики. За словами письменника, саме такими він бачить і свої майбутні романи.

Єрмоленка і справді варто не тільки читати, а й слухати. Володимир не вважає себе професійним композитором, але пише музику та грає на фортепіано. Організатори зустрічі в Запоріжжі сподіваються: гості презентації, що відбудеться в одній з найкрасивіших і наймузичніших зал краєзнавчого музею, почують і музичні твори у виконанні автора.

Більше інформації про Володимира Єрмоленка, книгу «Ловець океану» та її запорізьку презентацію читайте на сторінці події в фейсбуці.

Інна Стащук