Активісти запрошують містян розказувати про публічні простори

Інститут успішного міста презентував перший інтерактивний онлайн-реєстр публічних просторів. Сайт пропонує актуальну інформацію про місця для роботи й відпочинку, платформи громадських ініціатив, коворкінги, а також заклади культури та мистецтва.

Сервіс #УрбанПростір задумувався з метою популяризації публічних просторів, що вже існують та наразі активно створюються в різних містах України. Уже сьогодні на сайті є можливість додати простір, тобто позначити на інтерактивній мапі творчу майстерню, парк або, наприклад, сучасну бібліотеку. Розширена інформація – з описом напрямів діяльності, адресами і контактами – подається в рубриці «Каталог». Планується, що в подальшому користувачі сайту  зможуть повідомляти про проблемні публічні простори в своїх містах і тим самим стимулювати їхні майбутні перетворення.

Наразі на мапі #УрбанПростір представлені 43 населені пункти. Переважно це обласні центри або міста обласного значення. Лідером за кількістю місць і об’єктів очікувано є Київ – це понад вісімдесят найрізноманітніших локацій: антикафе, хаби, бібліотеки, галереї, сквери. Робота зі збору та систематизації відомостей про інші міста продовжується, і автори сайту запрошують долучитись до неї самих містян.

Водночас запорізькі активісти не дуже поспішають презентувати місцеві публічні простори. Зараз на сайті доступна інформація про найвідоміші майданчики для громадських ініціатив у Запоріжжі. Зокрема, це LOFT Млин – креативна платформа в будівлі колишнього парового млина, та Центр мистецтв Арт-Простір», який розміщується в обласній бібліотеці та проводить культурно-мистецькі події в місті й області.

Представлений на сайті й Edison Space, що працює в форматі коворкінгу та проводить різноманітні комерційні й соціальні заходи. Натомість запорізькі бібліотеки та галереї, а також громадські простори на зразок парків, площ чи алей поки що не нанесені на всеукраїнську мапу. Для порівняння: серед десятків київських публічних локацій можна знайти, наприклад, відомий Маріїнський парк, нещодавно реконструйований парк «Наталка» на Оболоні, прогулянкову Пейзажну алею, яку однаково люблять туристи і кияни, або Сквер Небесної сотні, що минулого року навіть отримав відзнаку на урбаністичному конкурсі в Барселоні.

Доповнити перелік запорізьких публічних просторів можна через спеціальну форму на сайті publicspace.in.ua. Крім того, активісти Інституту успішного міста пропонують усім охочим ділитись історіями про улюблені локації або місця, що потребують змін, безпосередньо в фейсбуці – під хештегом #УрбанПростір.