Студенти ЗНУ зустрілись з відомим телепродюсером

У суботу, 7 жовтня, студенти Запорізького національного університету зустрілись із кіно- і телепродюсером, засновником і генеральним продюсером групи компаній Star Media Владиславом Ряшиним.

Цікаво, що працювати в журналістиці Владислав почав ще під час навчання в ЗНУ. Щоправда, оскільки профільного факультету на той момент не було, майбутній продюсер вивчав англійську мову на романо-германській філології. Свою кар’єру Влад починав на місцевому телеканалі «Хортиця», де був і автором, і ведучим, і продюсером.

Уже за п’ять років Ряшин взявся продюсувати київський «Інтер». А в січні 2006 року залишив його і заснував групу компаній Star Media, яка невдовзі посіла провідне місце з виробництва телевізійного контенту в нашій країні.

Користуючись нагодою, Влад анонсував прем’єру в Запоріжжі комедійного фільму «Припутні». Ця картина вважається першою повнометражною стрічкою, де майже всі актори розмовляють суржиком.

Аналізуючи стан кіноіндустрії в Україні, гість наголосив, що в цій галузі дуже важливою є підтримка держави. Взяти хоча б мовне питання. Сьогодні на ринок кінопрокату більшість фільмів виходять російською мовою. Україномовний продукт важче продати за кордон, а кіноіндустрія, як зазначає продюсер, це бізнес, і тут «треба думати про собівартість». Щоб з’явились серіали українською, на першому етапі їх виробництво має підтримувати держава.

Як приклад, Ряшин наводить телесеріал у жанрі історичної драми, спільного виробництва України, Росії та Португалії «Мата Харі». Після цієї стрічки Star Media зацікавились європейські виробники, почались розмови про співфінансування проектів. Головне: стало очевидно, що український продукт може бути якісним і цікавим для зарубіжного глядача.

Анастасія Третяк