Dark Before Dawn: музика проти лицемірства

Dark Before Dawn (2015) – п’ятий альбом Breaking Benjamin, що ознаменував стрімке повернення американського гурту після п’ятирічної перерви. Хтось не любить цей альбом, вважає його одноманітним і регресивним, а хтось називає його музичним шедевром. Які б не були розбіжності, факт залишається фактом: Dark Before Dawn – найбільш комерційно успішний проект групи.

Автор: Олександр Шелухін, першокурсник ф-ту журналістики ЗНУ
Автор: Олександр Шелухін, першокурсник ф-ту журналістики ЗНУ

Для фанатів Breaking Benjamin важливо, що в цій платівці гурт не втратив свого попереднього звучання, а голос Бенджаміна Бернлі залишився таким, як і раніше: загадковим, глибоким і надзвичайно красивим.

Платівка розпочинається зі вступної композиції Dark. Це інтро, що заявляє назву і подальшу стилістику альбому, але водночас збиває з пантелику: хочеться чимшвидше почути нову пісню, а грає звичайна мелодія, причому триває більше двох хвилин. Музичне прев’ю вже використовувалось гуртом, проте вперше композиція є такою тривалою.

Сам альбом містить досить філософські пісні, тож надає ґрунт для роздумів кожному слухачеві. Цим і приваблює Dark Before Dawn: після його прослуховування замислюєшся про те, наскільки багато несправедливості в нашому житті і що завжди потрібно боротися за краще існування. Бернлі ділиться дуже особистими переживаннями: він відчуває себе залишеним обабіч усього світу, його переповнює глибокий смуток і душевний біль. Водночас музикант стверджує: він зробить все, щоб відпустити всі свої переживання. І це мотивує – принаймні мене.

Бенджамін Бернлі не виносить лицемірства, на чому постійно наголошує в своїх піснях. І я з ним погоджуюсь: адже тільки щирі відносини і шанобливе ставлення людей один до одного можуть зробити цей світ трішки добрішим.

Незважаючи на те, що Dark Before Dawn вийшов у 2015 році, платівка й досі не втрачає своєї актуальності та досить непогано продається. А тому вчергове варте прослуховування.

Олександр Шелухін 


Редакція «Порогів» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за вибрані авторами й авторками теми та висловлені думки.