Екскурсія у найпримарніше місце на планеті

Батьківщина піци та пасти, найвідоміший «чобіт» у світі – Італія. З приїздом сюди туристи поспішають відвідати похилу Пізанську вежу, римський Колізей, карликову державу Ватикан, фонтан Треві, собор Дуомо, Палац Дожів та інші популярні місця, включені до стандартних екскурсій.

Авторка: Анастасія Ануфрієва, першокурсниця ф-ту журналістики ЗНУ
Авторка: Анастасія Ануфрієва, першокурсниця ф-ту журналістики ЗНУ

Правду кажучи, для мене це – страшенна нудьга. Навіть уроки математики та фізики набагато цікавіші, аніж ці заїжджені розповіді. Справжній мандрівник прагне побачити щось невідоме, неймовірне. Але що ж приховує Італія від сторонніх очей та вух?

Моя мета – дістатись одного з найбільших і найкрасивіших міст Італії. Це Венеція, що складається зі 117 островів! Проте головна ціль цієї мандрівки – побачити венеціанський острів померлих.

Він має багато страшних прізвиськ: «Ворота пекла», «Звалище з чистого страху», «Притулок загублених душ». Проте насправді зветься просто: Повелья.

Острівець за формою нагадує символ вай-фая, хоча й складається лише з трьох смуг. Перша – невелика територія, вкрита травою. На другій розташовано декілька зруйнованих будівель: церква, психічна клініка та будинки при ній. Третя смуга з’єднується з другою тонким мостом і вкрита рослинністю.

Дістатися до венеціанського острова померлих фактично неможливо. Територія закрита для туристів і посилено охороняється від несанкціонованого вторгнення. Поліцейський катер цілодобово патрулює навколо. Попри це знаходяться безстрашні люди, які прагнуть пізнати таємниці Повельї. І всі, хто висаджувалися на цей берег, ділилися однаковими враженнями: неначе тут, на острові, за тобою хтось стежить…

Повелья приховує історію великої біди. Це 75 гектарів кривавої і перенасиченої смертю землі. Під час Чорної чуми в Європі це місце стало ізолятором смерті і перетворилося на гігантську могилу. Щоб зупинити епідемію, сюди звозили не тільки мертвих, а ще живих, заражених хворобою, людей. Їх знищували вогнем, не даючи жодного шансу вижити. Тут спалили понад 160 тисяч хворих, тому більша частина землі складається з попелу людських тіл. Навіть сучасні рибалки не наважуються підходити близько до острова, оскільки у своїх сітях вони бояться виявити разом з уловом обгорілі людські кістки. За легендою, душі померлих перетворилися на примар, що досі мешкають в тій місцевості.

Уже в ХХ столітті на Повельї існувала психічна клініка, де перебували душевнохворі й опоненти італійського фашизму. Пацієнти медичного закладу часто скаржились, що чули дивний шепіт, стони, плач, крики. Нерідко вони бачили людей, життя яких забрало полум`я. Згодом персонал лікарні переконався на власні очі і вуха, що це жахлива правда.

Ходять чутки, що головний лікар проводив над пацієнтами жахливі експерименти: випробував на них неперевірені, психотропні препарати, робив без наркозу лоботомію за допомогою будівельних інструментів. Завершив своє життя чоловік самогубством і скинувся з дзвіниці.

Нині Повелья справедливо вважається одним з найстрашніших і найпримарніших місць на планеті, і саме тому приваблює любителів містики та шукачів пригод з різних куточків світу…

 Анастасія Ануфрієва


Редакція «Порогів» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за вибрані авторами й авторками теми та висловлені думки.