Про студентське життя: сім нотаток першокурсниці

Студентське життя найпрекрасніша пора. Однак бути студентом – не так просто, як здається. Особливо у перший рік навчання. Але дотримуючись певних порад, можна швидше адаптуватися та легше призвичаїтися до студентського життя.

Про одногрупників

На початку нового навчального року Ти, скоріше за все, відчуватимеш себе досить розгублено та не надто комфортно, адже все в Твоєму житті буде новим й незвичним. Намагайся з перших днів влитися в колектив. Не соромся знайомитися зі своїми одногрупниками. Обміняйся з ними контактами – пізніше це стане тобі в нагоді. Пам’ятай, хороші стосунки в колективі- запорука успіху.

Про розклад

Одразу ознайомся з розкладом (краще запиши його). Влаштуй собі невеличку екскурсію навчальним закладом – це допоможе запам’ ятати розташування корпусів і аудиторій. Також варто записати графік роботи бібліотек, їдалень, лабораторій, спортзалів та інших місць, які знадобляться Тобі в процесі навчання.

Про викладачів

Спробуй зібрати інформацію про викладачів. Обов’язково запам’ятай їх ПІБ. Крім того, викладачів та інших працівників навчального закладу бажано знати в обличчя. У майбутньому це допоможе Тобі легко вирішити різні питання. Непогано було б поспілкуватися зі студентами старших курсів, аби дізнатися про вимоги, звички та манеру спілкування зі студентами твоїх викладачів.

Про конспекти

Долучившись до лав студентів, варто якомога швидше навчитися конспектувати. Не потрібно занотовувати кожне слово викладача. Конспект має містити лише важливу, логічно структуровану інформацію. Аби створення конспектів було приємнішою справою, придбай кольорові маркери, ручки, наліпки. Використання цих речей допоможе Тобі не лише створити естетично-досконалий конспект,а й виділити в ньому найголовніше.

Про можливості

Проявляй себе! Будь активним не лише на заняттях. Бери участь у художній самодіяльності. По-перше – це чудова можливість знайти нових друзів, краще пізнати себе. По-друге – це неймовірно весело.

Про важливе

Розвідай, які заклади, цікаві місця знаходяться поблизу університету (коледжу). Дізнайся, де можна смачно пообідати та як з користю провести час в очікуванні пари. Також рекомендується максимально швидко оформити всі необхідні для навчання документи. Перш за все слід зайнятися оформленням студентського й читацького квитків. Не зволікай та принеси всі документи й довідки, що вимагають у деканаті.

Про дуже важливе

Переконайся в тому, що ти зробив правильний вибір. Запитай себе, чи подобається тобі те, чим ти займаєшся, чи є в тебе бажання працювати за фахом? Подумай, чи цікавить тебе аспірантура? Чи збираєшся Ти працювати під час навчання у вузі? Не бійся ставити перед собою певні цілі. І пам’ятай: немає нічого неможливого. Тож упевнено крокуй до своєї мети.

Олександра Ган


Редакція «Порогів» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за вибрані авторами й авторками теми та висловлені думки.