Проект «Баухаус – Запоріжжя» стартує цими вихідними: містян запрошують долучатися

Уже найближчими вихідними у Запоріжжі відкриється унікальна виставка та розпочнеться масштабна конференція у рамках міжнародного проекту «Баухаус – Запоріжжя». Усі заходи вільні для відвідування.

Головним об’єктом проекту стане унікальна архітектура Шостого селища – Соцміста, де знайшли відображення передові тенденції міжвоєнного модернізму, наближені до ідей школи Баухаус у Німеччині.

Так, у суботу, 18 листопада о 18:00, у галереї Barannik (пр. Соборний, 193) відкриється тематична виставка, де вперше виставлятимуть унікальні архівні фото й інші матеріали з історії забудови міста. Також там можна буде побачити приклади німецької архітектури 1920-30-х років і дізнатись, як їх зберігають, реставрують і популяризують.

Також, у неділю та понеділок, 19–20 листопада з 13:00 до 20:00, у Палаці культури Металургів (вул. Добролюбова, 7) проходитиме міжнародна науково-практична конференція «Універсальність явищ запорізького модернізму і школи Баухаус. Проблеми збереження модерністської спадщини».

Дискусійні панелі та круглі столи об’єднають провідних фахівців у галузі архітектури з України, Німеччини, Чехії, Польщі та Росії, громадських активістів, представників органів місцевого самоврядування. Основні питання конференції – охорона архітектурних і містобудівних об’єктів міжвоєнного модернізму, технології їхньої реставрації, юридичні аспекти збереження архітектури.

Виступи заявлених спікерів будуть цікаві не лише науковцям, архітекторам чи урбаністам. А й загалом – тим мешканцям Запоріжжя, хто прагне по-новому глянути на рідне місто та зрозуміти його значущість на мапі світу.

Студентський воркшоп у рамках проекту. Фото: зі сторінки Bauhaus - Zaporizhzhia. Modernism in Germany and Ukraine
Студентський воркшоп у рамках проекту. Фото: зі сторінки Bauhaus – Zaporizhzhia. Modernism in Germany and Ukraine

Окрім того, напередодні конференції в Запоріжжі стартував партисипативний проект «Моє Соцмісто». Упродовж тижня студенти та студентки Bauhaus-Universit?t Weimar, Харківського національного університету будівництва та архітектури та Запорізького національного університету разом з активістами київської ГО «Місто-сад» працювали на території запорізького Соцміста. Учасники проекту спілкувались із місцевими мешканцями та розробляли пропозиції  щодо збереження і подальшого розвитку району. Свої напрацювання вони презентують на відкритті виставки в галереї Barannik 18 листопада, а також у рамках конференції 20 листопада о 17:00.

Організатори проекту «Баухаус – Запоріжжя»: Генеральне консульство Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку (офіс у Дніпрі) у партнерстві з ГО Urban Forms Center, галереєю сучасного мистецтва Barannik та професором Томасом Флієрлом (Німеччина). Реалізується він у рамках Тижнів Німеччини в Україні-2017.

Більше про подію: на сторінці в фейсбуці.

Інна Стащук за інформацією організаторів