В університетах тривають зимові канікули, а це значить, що… Ні, тільки не кажіть, що ви пишете курсові й індивідуальні. Як і ми, ви, певне, гортаєте фейсбук-стрічку в пошуках чогось цікавенького. «Пороги» вирішили полегшити вам це завдання і поділитись своїми улюбленими інтернет-виданнями, щоб ви могли з користю та в задоволення провести вільний час. Додавайте в закладинки, підписуйтесь на новини, цікавтесь і… надихайтесь!
Platfor.ma – про інновації та культуру
Незалежний інтернет-журнал Platfor.ma видається з 2010 року. Тоді сайт виник як афіша альтернативних культурних подій Києва та за кілька років перетворився на потужний онлайновий часопис про сучасну культуру та креативні індустрії. Далі більше: конференції, зустрічі, фестивалі соціальних інновацій, медіа-проекти за співпраці з брендами й громадськими організаціями. Поступово Platfor.ma перетворилась на спільноту ідейників, натхненників та інноваторів. Наприкінці минулого року видання похвалилося новим адаптивним сайтом і відмовилось від традиційної рубрикації, залишивши читачеві стрічку регулярно оновлюваних публікацій. Серед них – матеріали про звичайних-незвичайних людей, сміливі ідеї, амбітні проекти, соціальні експерименти, ненудну науку та технології.
Що почитати вже сьогодні?
- Промышленная революция: инструкция по применению креативных мест на старых заводах
- Село в шоколаді: арт-хутір і еко-село як мрія створити дещо неймовірне
- «Получил Нобеля, позвонил маме»: разговор с выдающимся химиком о его Украине
Na chasi – про сучасний бізнес, креативні індустрії, технології та урбаністику
Онлайн-видання з’явилось лише минулоріч з ініціативи Олексія Федорова, засновника веб-студії Deco.agency. Редакцію очолив Олександр Мельник, відомий своїм попереднім медіа-стартапом – читацькою спільнотою 5books. Видання амбітно визначає свою аудиторію: це освічені українці та читачі з країн Східної Європи, які цікавляться ключовими подіями й трендами в сфері науки, економіки, медіа та культури та вивчають досвід розумних міст. Це ті, хто вірить, що #na_chasi – тільки можливості й інновації. Якщо вірите й ви – то читайте.
Крім того, редакція цього онлайн-медіа виступає за перехід українців до латинської абетки та всі свої матеріали дублює адаптованою латинкою. Як це сприймати та споживати, можна глянути хоча б тут: Маніфест української латинки.
Що почитати вже сьогодні (для початку – українською)?
- 14 україномовних Telegram-каналів для саморозвитку
- Олексій Чапко, CEO Newzmate — про захист даних та життя медіа «після Facebook»
- Арсеній Фінберг, «Интересный Киев»: «Мета моєї компанії — закохати інших людей у Київ»
«Велика ідея: Практики» – про соціальні інновації
Платформа ВЕЛИКА ІДЕЯ відома ще з давнього-давнього… 2009 року. Більшість інтернет-користувачів знають український краудфандинговий сервіс «Спільнокошт» – це одна з рубрик сайту biggggidea.com: тут розміщується інформація про соціальні/креативні проекти та інституції, що потребують громадської підтримки. Друга популярна рубрика платформи – освітні міні-оголошення «на кожен день», «Можливості». Вона стане в пригоді тим, хто шукає актуальні конкурси, тренінги, грантові програми та інші нагоди для саморозвитку та самореалізації.
І нарешті третя, найцікавіша, рубрика сайту – колекції авторських публікацій на ненайпростіші, але надзвичайно цікаві та варті уваги теми: сучасної освіти та відповідального підприємництва, венчурної філантропії та новітніх технологій, екології життя та партнерства спільнот.
На сайті вказано: скільки часу вам доведеться витратити на прочитання публікації. Зазвичай цифри не дуже лякають. Але є й справжні лонгріди, що вимагають вдумливого читання впродовж більше 20 хвилин – і вони того варті.
Що почитати вже сьогодні?
- Я-покоління. Коли українські міленіали стануть достатньо дорослими? (9 хвилин читання)
- Якою має бути освіта у перенаселеному світі? (6 хвилин)
- Чи можливі подорожі крізь чорні діри? (7 хвилин)
- 11 навичок, які потрібно опанувати до 2020 року (5 хвилин)
Далі буде…
Ваші «Пороги»