Натхнення на читання, або читання для натхнення: 10 українських онлайн-видань «не про зраду» (частина 1)

В університетах тривають зимові канікули, а це значить, що… Ні, тільки не кажіть, що ви пишете курсові й індивідуальні. Як і ми, ви, певне, гортаєте фейсбук-стрічку в пошуках чогось цікавенького. «Пороги» вирішили полегшити вам це завдання і поділитись своїми улюбленими інтернет-виданнями, щоб ви могли з користю та в задоволення провести вільний час. Додавайте в закладинки, підписуйтесь на новини, цікавтесь і… надихайтесь!

Підписуйтесь на новини тут: https://www.facebook.com/platformaua/
Підписуйтесь на новини тут: https://www.facebook.com/platformaua/

Platfor.ma – про інновації та культуру

Незалежний інтернет-журнал Platfor.ma видається з 2010 року. Тоді сайт виник як афіша альтернативних культурних подій Києва та за кілька років перетворився на потужний онлайновий часопис про сучасну культуру та креативні індустрії. Далі більше: конференції, зустрічі, фестивалі соціальних інновацій, медіа-проекти за співпраці з брендами й громадськими організаціями. Поступово Platfor.ma перетворилась на спільноту ідейників, натхненників та інноваторів. Наприкінці минулого року видання похвалилося новим адаптивним сайтом і відмовилось від традиційної рубрикації, залишивши читачеві стрічку регулярно оновлюваних публікацій. Серед них – матеріали про звичайних-незвичайних людей, сміливі ідеї, амбітні проекти, соціальні експерименти, ненудну науку та технології.

Що почитати вже сьогодні?

Вподобуйте найконструктивніше: https://www.facebook.com/nachasi/
Читайте найконструктивніші: https://www.facebook.com/nachasi/

Na chasi – про сучасний бізнес, креативні індустрії, технології та урбаністику

Онлайн-видання з’явилось лише минулоріч з ініціативи Олексія Федорова, засновника веб-студії Deco.agency. Редакцію очолив Олександр Мельник, відомий своїм попереднім медіа-стартапом – читацькою спільнотою 5books. Видання амбітно визначає свою аудиторію: це освічені українці та читачі з країн Східної Європи, які цікавляться ключовими подіями й трендами в сфері науки, економіки, медіа та культури та вивчають досвід розумних міст. Це ті, хто вірить, що #na_chasi – тільки можливості й інновації. Якщо вірите й ви – то читайте.

Крім того, редакція цього онлайн-медіа виступає за перехід українців до латинської абетки та всі свої матеріали дублює адаптованою латинкою. Як це сприймати та споживати, можна глянути хоча б тут: Маніфест української латинки.

Щоб не прогавити жодної великої ідеї: https://www.facebook.com/biggggidea/
Щоб не прогавити жодної великої ідеї: https://www.facebook.com/biggggidea/

Що почитати вже сьогодні (для початку – українською)?

«Велика ідея: Практики» – про соціальні інновації

Платформа ВЕЛИКА ІДЕЯ відома ще з давнього-давнього… 2009 року. Більшість інтернет-користувачів знають український краудфандинговий сервіс «Спільнокошт» – це одна з рубрик сайту biggggidea.com: тут розміщується інформація про соціальні/креативні проекти та інституції, що потребують громадської підтримки. Друга популярна рубрика платформи – освітні міні-оголошення «на кожен день», «Можливості». Вона стане в пригоді тим, хто шукає актуальні конкурси, тренінги, грантові програми та інші нагоди для саморозвитку та самореалізації.

І нарешті третя, найцікавіша, рубрика сайту – колекції авторських публікацій на ненайпростіші, але надзвичайно цікаві та варті уваги теми: сучасної освіти та відповідального підприємництва, венчурної філантропії та новітніх технологій, екології життя та партнерства спільнот.

На сайті вказано: скільки часу вам доведеться витратити на прочитання публікації. Зазвичай цифри не дуже лякають. Але є й справжні лонгріди, що вимагають вдумливого читання впродовж більше 20 хвилин – і вони того варті.

Що почитати вже сьогодні?

Далі буде…

Ваші «Пороги»