Навчання за кордоном: готуємось заздалегідь

Навчання за кордоном – це чудова можливість не лише отримати диплом міжнародного зразка, але й здобути унікальні знання, пройти стажування у визнаних компаніях та випробувати інноваційні освітні методи. Про переваги такої освіти годі й говорити: високий рівень навчання, реальні перспективи отримати високооплачувану та престижну роботу, практична діяльність, робота в сучасних науково-дослідних центрах.

Сьогодні є безліч можливостей стати студентом закордонного вишу: гранти, міжнародні програми, конкурси тощо. Але попри велику кількість переваг, освіта в іншій країні має свої недоліки. Тож, плануючи навчання за кордоном, варто знати про деякі нюанси, аби не розчаруватись у своєму виборі.

Кошти. Звичайно, багато світових університетів пропонують іноземцям стипендію на навчання. Однак отримати можливість безкоштовно здобути освіту можуть лише одиниці. Більшість українських студентів мають оплачувати навчання, вартість якого щонайменше в два рази більша, ніж в Україні. Треба бути готовим і до високої вартості житла, підручників, витрат на проживання. Або – позмагатись за стипендію чи грант, що покриває вартість навчання.

Стежити за конкурсами можна, наприклад, на сайті відділу проектної діяльності Запорізького національного університету InCube.

Мова. Студент, який вступає до університету в іншій країні, повинен мати принаймні базові знання мови. Проте будьте готові: на перших етапах буде дуже важко зрозуміти наукову термінологію іншою мовою, а виконання елементарного завдання може стати важким випробуванням. Знадобиться багато сил і наполегливості, щоб подолати мовний бар’єр та опанувати мову на належному рівні.

Навчальний процес. Українські студенти, які поїхали здобувати вищу освіту за кордон, розповідають про складність навчального процесу. Заняття можуть тривати звід самого ранку і до пізнього вечора, а об’єм домашньої роботи здається надзвичайно великим для наших студентів. Щоправда, і тут є винятки. Раніше «Пороги» вже писали про досвід запорізької студентки, якій довелось навчатись в Італії.

Читати матеріал «Вища освіта в Італії : академічна дольче віта»

Документи. Перш ніж поїхати за кордон, доведеться підготувати велику кількість документів, що дають підстави знаходитись в іншій країні та приступити до навчання (нотаріально завірений переклад українського диплому й атестату, запрошення з іноземного університету, рекомендаційні листи, портфоліо, навчальна віза тощо). Сьогодні є багато фірм, готових допомогти майбутньому студентові зібрати всі необхідні папери. Однак плата за їхні послуги відповідна.

Вирішивши здобувати освіту за кордоном, необхідно врахувати всі переваги та виклики такого навчання. Якщо вас не лякають зміни та відповідальність – можна сміливо розпочинати новий етап життя. Адже пройшовши всі складнощі та отримавши гідні знання, ви неодмінно станете цінним фахівцем обраної справи.

Аліна Кундіренко