Війна нескінченності. Як протистоять між собою всесвіти Marvel та DC?

Уже далеко не перший рік між двома дуже впливовими супротивниками – Marvel та DC Comics – триває запекла боротьба. Щороку ці два титани випускають з десяток проектів: фільми та серіали, ігри та графічні романи, які безперечно заслуговують на увагу шанувальників. У веб-просторі давно гуляє мем про те, хто ж цього року зруйнує Нью-Йорк і зірве куш фанатської любові.

Минулий рік потішив фанатів з усіх куточків світу розмаїттям гучних проектів: «Тор: Раґнарок», «Людина-павук: Повернення додому», «Вартові галактики 2», «Ліга Справедливості», «Диво-жінка». Тут і Netflix допоміг, випустивши 5 серіалів про чотирьох відомих супергероїв Marvel і їхню колаборацію у «Захисниках». З іншого боку – DC-шний «Готем». Низка кіноновинок очікує на нас і цього року.

Marvel

Комікси та фільми Marvel славляться видовищністю, гумором та численними камео Стена Лі (творець марвелівських супергероїв любить несподівано поставати перед глядачем). Авжеж, фільми за всесвітом Marvel відомі простотою та невимушеністю. Вони невигадливі, більше нагадують «сімейне кіно», за винятком декількох проектів. Це кіно зачаровує глядачів своєю глянцевістю і водночас гіпнотизує безперервним екшном – тут постійно відбуваються ефектні сутички між героями в костюмах та інопланетянами, між героями та злодіями, між героями та героями (насправді, тут put-username).

Вуса Стена Лі Ви можете побачити ледь не в кожному фільмі цього дідугана
Вуса Стена Лі Ви можете побачити ледь не в кожному фільмі дідугана

Не потрібно мати розуму аж понад голову, аби зрозуміти та розібратися в сюжеті будь-якого фільму за коміксами Marvel. Проте сценаристи так обожнюють усілякі сайд-проекти, спін-офи, що хочеш не хочеш, а таки заплутуєшся в хронології подій та зв’язках між персонажами.

Для тих, хто все ж таки не боїться заблукати в кіновсесвіті Marvel, ми рекомендуємо ознайомитись з проектами, які повинні вийти вже в 2018 році.

Відомо, що цьогоріч Marvel планує випустити й нові сезони Шибайголови (Daredevil), Джесіки Джонс та Люка Кейджа. Проте точні дати релізів ще не відомі, тому серіали не додані до таймлайну.

DC Comics

Всесвіт DC (як кіно, так і самі комікси) з Marvel-ом мають не набагато більше спільного, аніж виделка та ложка. Картина світу у цьому випадку значно «темніша». Майже кожне творіння, що виходить від команди DC, є «брудною копією» фільмів Marvel – у хорошому сенсі цього слова. Вбивства – тут не табу. Насилля – розкрито повністю. «Дорослі» теми подаються без зайвих жартів і дурощів. Звідси й відповідне вікове обмеження. Комікси стилізовані під «нуар», кіно є серйознішим, серіали – не для попкорну. Такі собі казочки для дорослих.

Batman

Окрім того, більшість подій у DC відбуваються у вигаданих місцях. Марвелівські Нью-Йорк, Чикаго та Каліфорнія змінюються на Готем, Нешнл-сіті та Коаст-сіті. Що показово, саме заради таких «рідних місць» герої й борються зі злодіями. Диво-жінка захищає таємничий острів амазонок  Теміскіра, Бетмен захищає Готем, Супермен – Смолвіль.

Що ж до персонажів і сюжетів – все набагато цікавіше. Більшість DC-«героїв» не є надлюдьми. Бетмен, Робін, Жінка-кішка, Найтвінг, Пінгвін, Дедшот, Бейн – не мутанти чи  результати експериментів. Герої – звичайні люди, які покладають своє життя для захисту людства. Показовим також є те, що, наприклад, комісар Гордон з «Бетмена» має свою історію і становлення. Той же «Готем» від Fox – його лінія. Там він розкривається більше, ніж будь-який інший персонаж. І він теж є героєм, хоча й не наділений суперсилою чи якимось здібностями.

Усе це вказує на те, що DC Comics підходять до своїх проектів зовсім інакше, ніж конкуренти, – тому вони й цікаві. У жодному разі DC не є копією Marvel, проте обидві корпорації органічно доповнюють одна одну і вчергове доводять нам: комікси – це не лише розвага для дітей та підлітків, вони можуть зачепити навіть дорослого.

Якщо ж ви хочете дізнатися більше про те, що дійсно становить собою DC – ось ці екранізації обов’язкові для ознайомлення.

Відомо, що DC Comics планують випустити новий фільм в 2018 році, проте його назва невідома. Також цього року DC обіцяли зарелізити серіал «Скальпований» (Scalped), проте дата релізу також ще не названа.

Так чи інакше, рік тільки-но почався, а обидві компанії вже мають великі плани на нього. Як бачимо, серед релізів багато цікавих і таких довгоочікуваних фільмів і серіалів. Можна тільки здогадуватися, що Marvel та DC Comics ще не анонсували, і чекати прокату цих стрічок у кінотеатрах України.

Леонід Євдокимов