Запалити лампу: у Запоріжжі відкрилася виставка Гагіка Кургіняна

22 лютого в художньому салоні відбулося відкриття міні-виставки живопису Гагіка Кургіняна «Лампа в холодильнику». Назва виставки невипадкова й іронічна: художник порівнює мистецтво з лампочкою холодильника, що загорається лише для тих, хто з цікавістю зазирає в нього. Митець особисто представив публіці свої нові картини.

SAM_6069

Останні кілька років я не виставлявся в Запоріжжі. Я постійно обіцяю, що більше не буду проводити тут виставки. Довгий час я сидів у «вежі» і звідти дозволяв собі сміливі висловлювання на адресу колег. Але як публічна людина я маю колись спуститися вниз і дозволити, щоб спільнота могла на мені потоптатися.

Такими словами Гагік Кургінян відкрив персональну виставку, насправді дуже очікувану серед запорізьких шанувальників мистецтва. Несподіване та яскраве повернення викликало ажіотаж: невелика зала художнього салону була переповнена журналістами та зацікавленими відвідувачами. Художник гостинно пригощав гостей солодощами й напоями, відповідав на питання і щедро ділився думками про мистецтво.

Зараз будь-яке мистецтво має право на життя. Йде повне руйнування всіх заборон та табу. Художники відкрито визнали: можна робити все, що хочеш. А якщо робиш все, що хочеш, і це допустимо, то нічого нового вже зробити не можна. Тому що нове теж підпадає під категорію «все».

Для тих, хто також бажає «запалити лампу» й зазирнути до виставочної зали, відкриті двері художнього салону (пр. Соборний, 159). Виставка триватиме до 8 березня.

Оксана Саєнко

20180222_152112