Людина для людини: у Запоріжжі відкрилась виставка про діяльність Червоного Хреста в Україні

У Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці триває мегавиставка «100 років служіння людям». Вона присвячена сторіччю заснування українського Червоного Хреста. Відкриття виставки за участі представників організації відбулось 22 березня.

Червоний хрест – найвідоміша громадська організація гуманітарної допомоги в Україні та єдина, для якої був прийнятий окремий закон («Про товариство Червоного Хреста України» та «Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця Червоного Кристала в Україні»). Проте не так багато громадян дійсно знають, чим займається Червоний Хрест. Тож виставка в обласній бібліотеці має на меті презентувати діяльність організації для мешканців Запоріжжя, а також подякувати її місцевим працівникам і волонтерам.

Фото Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки
Фото Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки

За словами голови запорізької організації Товариства Червоного Хреста Оксани Бекетової, жодна громадська організація в світі не має такий багатий досвід і такий вік. Адже всесвітньому Червоному Хресту вже 155 років. Одним із перших декретів, підписаних в СРСР, був декрет про створення  Національної спілки Червоного хреста – підписаний він був 17 квітня 1918 року.

З цього дня наша організація є надійним помічником як органам влади у вирішенні гуманітарних питань, так і всім людям. Ми стоїмо на варті добра і милосердя. Уже один той факт, що з країн пострадянського простору лише Україна  змогла зберегти патронажну службу Червоного Хреста, яка пропрацювала 55 років, говорить багато.

На виставці можна ознайомитись з тематичною літературою та інформаційними буклетами про діяльність ТЧХУ, побачити манекени, на яких навчають першої медичної допомоги, футболки, розписані волонтерами з інших країн, фотографії та графічні плакати. Виставка триватиме до 22 квітня (пр. Соборний 142, ЗОУНБ, 4 поверх).

Надія Цибуля