Ведуча «112 Україна» Євгенія Скорина: «Журналіст має знати. І має знати більше»

Минулого тижня ведуча телеканалу «112 Україна» Євгенія Скорина завітала в гості до студентів факультету журналістики Запорізького національного університету. Шість років тому Євгенія сама отримала тут диплом і невдовзі після випуску поїхала підкорювати київські редакції.

Журналістка поділилась з нинішніми другокурсниками деякими лайфхаками, що допоможуть провести з максимальною користю роки навчання в виші та досягти успіху в обраній професії.

Обрати профіль

Якщо вас цікавить політика, то читайте більше про події в країні, розберіться в її політичному устрої, вчіть закони і копайте набагато глибше, ніж це можливо. З будь-якими посадовцями й політиками треба тримати вухо гостро:  вони можуть  недоговорювати важливу інформацію, часом перекручувати її, уникати відповідей на важливі питання. Щоб вивести таких співрозмовників на чисту воду, треба бути добре озброєним фактами.

Читати аналітику

Сама Євгенія віддає перевагу «Українській правді», «Дзеркалу тижня», «Голосу Америці», де пишуть класні інтерв’ю, і «Стране». Головне – стежити за об’єктивністю подачі та сприйняття інформації. Саме тому Женя рекомендує зіставляти факти з «Української правди» та «Страны», щоб побачити інший погляд на одну й ту саму ситуацію. Це запорука неупередженості.

lf

Памятати про якість подачі

За роки навчання в університеті потрібно навчитися гарно та якісно подавати інформацію. «Глядач це полюбляє», – стверджує ведуча. Для того, щоб навчитися журналістській майстерності, треба ретельніше обирати місця виробничої практики. Такі, де вам не просто поставлять добру оцінку в щоденник, а допоможуть «поставити» голос, «відшліфують» тембр та чіткість мови, навчать структурувати інформацію.

Журналіст має знати. І має знати більше

По-перше – це сприяє саморозвитку. По-друге, людина озброєна знаннями – непереможна. Журналіст повинен знати всі свої права та обов’язки. Надзвичайно необхідні йому знання та розуміння законів, особливо якщо доводиться працювати з політиками.

Зберігати спокій – і…

У журналістиці спокій – це вже половина успіху. Адже трапитися може будь-що: сьогодні ви не порозумілись з редактором, завтра гість покине студію під час прямого ефіру, післязавтра в програми паде рейтинг. Щоб працювати в таких умовах (ще й при постійній конкуренції за глядача!) – треба зберігати спокій і добре робити свою справу.

Наталія Хамраєва