Блогерство в Україні

Блогерство на Ютубі наразі є дуже популярним. Ті, хто дивиться там відео звикли до російських та англомовних блогерів, але є й українські. З цієї нагоди 8 червня у книгарні «Є» пройшла зустріч із запорізьким блогером Тайлером Андерсеном.

«Чому саме такий псевдонім? Бо мої два найулюблішені фільми це «Бійцівський клуб» та «Матриця». Все звідси»,-пояснює Олексій(справжнє ім’я хлопця)

блогер

Олексію 24 роки та вже два з них він активно веде блог на українському Ютубі. Канал набрав наразі 12 тисяч підписників. Але Тайлер каже, що це дуже гарний показник. Відео виходять раз на тиждень. Хлопець знімає огляди на фільми й серіали.  І не забуває про  мультфільми й комікси.

Також Тайлер розповів про технічний бік: «Для зйомки потрібен нормальний мікрофон, щоб нічого не рипіло. Знімати не на дешевий телефон. На камеру не треба бути роботомю.  Бути чесним з людьми і говорити так, як ви говорите в житті.»

Для того щоб відчувати себе більш впевнено на камеру, блогер завжди прописує сценарій. Вже потім його монтажер Юліана вирізає все, що не потрібно і виходить відео десь на 20-40 хвилин. В Олексія присутній «контент план», тобто це список відео які будуть виходити надалі.

“Треба просто знайти свою фішку”, -Тайдер

Свій канал, який називається «Geek Journal», Тайлер просував за допомогою соціальних мереж, наприклад Фейсбук та колоборації (спільні відео) з іншими блогерами.

На початку своїх відео блогер приділяє секунд 15 для дисклеймера (відмова від відповідальності за вміст матеріалу). Там він пояснює, що нікому не нав’язує свою думку, а просто говорить те, що думає. Окрім того, що Тайлер аналізує майже кожен крок дійових осіб і дуже чітко пояснює кожен ляп, він жартує, вставляє цікаві сценки, які краще передають суть його слів.

Тайлер каже, що вести блог на Ютубі можна про все, що завгодно. «Не важливо малюєте ви , бігаєте, граєте на якомусь інструменті, важливо гарно це подати. Можливо це буде як хобі, а можливо-стиль життя. Треба просто знайти щось, що дійсно тобі подобається».

https://www.youtube.com/channel/UC0vnG5218gR_SRvWjl6D4fA/featured

В Україні перше відео було завантажене на Ютуб у 2005 році. Тож, наш сегмент тільки починає розвиватися і Тайлер тому є підтвердженням. На камеру можна говорити про все, головне робити це так, ніби ти просто спілкуєшся із кимось в житті.

Юлія Стельмах