Яка вона – журналістика в Запоріжжі

7 червня у Запоріжжі відбувся «Знак питання» – дискусія  з Ольгою Вакало. Тема обговорення:  «Запорізька журналістика в он-лайні чи лайні??». На дискусії були присутні провідні журналісти та викладачі Запоріжжя.

Ольга Вакало поділила журналістику на три аспекти:

  • ДУРНАлістика – коли журналіст не розуміє, що він пише і для чого;
  • журнаЛІНЬстика – написання матеріалів тільки для отримання грошей, тобто висвітлювати абияк;
  • БУРНАлістика – тобто обурення на когось чи на щось.

«Мені дуже подобаються ці концепти: ДУРНАлістика, журнаЛІНЬстика, БУРНАлістика. Бо кожен з них має право на існування. Адже на кожен з цих концептів є своя аудиторія, є свій споживач. Журналіст не має працювати за гроші. Він не має продаватися, він має продавати свій продукт. Наразі не вчать саморепрезентації, навіть не кожен може сам себе оцінити»,- каже Олена Пода (доцент кафедри журналістки ЗНТУ)

Доцент пояснює, що раніше для вступу на факультет журналістики треба було провчитися на філологічному факультеті кілька рокі та мати досвід.  Зараз дуже великий потік студентів, які хочуть навчатися на факультеті журналістики, але вони не зовсім розуміють навіщо прийшли.

Євгенія Назарова (журналістка, кореспондентка «Радіо Свобода») пояснює ситуацію з журналістикою в Запоріжжі так: «ЗМІ – це бізнес проекти. Тут є проблема тому, що ми в злиднях. Немає ринку – немає внутрішньої цензури. Немає цензури в середині колективу, бо все диктує замовник, власник».

Кожен журналіст повинен розуміти, що все починається з його відповідальності. Та чи буде це  цікаво споживачу?

Наталія Зворигіна (головний редактор газети «Запорізька правда»)  поділилась своїми уявленнями про професію журналіста.

«Журналіст – це все ж таки соціальна професія. І ми свідомо ідемо на певну жертовність, коли обираємо цю професію.  Багато людей вважають, що журналістика їх має розважати, давати якусь відраду. Та ми, у «Запорізькій правді», хочемо змушувати думати. Думати хоче не кожен, але іншого виходу не має».

Висновком усієї дискусії слугувало те, що усі аспекти: ДУРНАлістика, журнаЛІНЬстика, БУРНАлістика навряд можна викоренити.  Хтось працює для людей, а деякі шукають місце лише для заробітку.

Юлія Стельмах