Велике поселення студентів

З 1 серпня всі університети країни почнуть опубліковувати рейтинги вступників. Ті, хто з першою хвилею визначать свою альма-матер, почнуть думати про дах над головую на наступні 4 роки. Оренда квартир у Запоріжжі доступна не для кожного. Зі стипендією чи без  однокімнатну і далеко не в центрі  сплачувати витратно, особливо враховуючи комунальні рахунки.

Христина Лєдова, студентка ЗНУ, говорить, що вже 3 тижні шукає житло і досі не має варіантів.

 • Навіть з ріелторами дешевше 2500 грн не знайти і це без комунальних. Варіанти однокімнатної, яку можна хоч якось сплачувати стипендією ( а це трішки більше 1200 грн) є сподівання знайти на Бабурці, чи Шевченківському районі. Ближче до університету – житло з сусідками за ті ж 1500, чи гуртожиток.

37971127_2254670754761739_6578906233997099008_n

Якщо у Вас, як і для Христини, апартаменти б’ють по гаманцю, гуртожиток досить бюджетний варіант. Для майбутніх та діючих студентів ЗНУ, ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ:

З 6 серпня розпочинається прийом документів від студентів та абітурієнтів, які поселяються вперше до гуртожитків ЗНУ

До 15 серпня проходитиме прийом електронних заяв на поселення від абітурієнтів з інших міст, тих студентів, хто поселяється вперше, та випускників бакалаврату, які вирішили вступити в магістратуру на інший факультет.

Вартість проживання на 2018-2019 навчальний рік  встановлено у розмірі  5200 грн. Оплата здійснюється з моменту оприлюднення списків до дня поселення у розмірі, встановленому за 10 місяців.

За ці кошти Ви отримуєте ключі від кімнати в одному з трьох гуртожитків. Два із них знаходяться за у академмістечку, а третій знаходиться в Шевченківському районі міста (на відстані 15 хвилин їзди на міському транспорті). Студенти проживають у кімнатах по дві, чотири особи. Гуртожитки трьох типів: коридорного, блочного на 8 кімнат та блочного на 2 кімнати.

Основні правила проживання в гуртожитках

 1. Вхід до гуртожитку мешканцям гуртожитку дозволяється до 24.00 вільно за пред’явленням перепустки, з 24.00 до 06.00 із занесенням швейцаром до журналу причин запізнень.
 2. Із числа мешканців поверху (блоку) призначаються чергові, відповідно до графіку чергування, складеного старостою. Черговий повинен: слідкувати за порядком; з 21.00 до 22.00 прибрати та передати чергування наступному черговому.
 3. Мешканцям гуртожитку забороняється:
 • самовільно переселятися з однієї кімнати в іншу;
 • переробляти та переносити інвентар і меблі з одного приміщення до іншого або виносити їх із робочих кімнат без дозволу завідувача гуртожитком;
 • користуватися електрообігріваючими приладами та електроплитами в жилих кімнатах;
 • залишати сторонніх осіб після 23.00 без письмового дозволу помічника ректора з виховної роботи та завідувача гуртожитком;
 • зберігати, вживати спиртні напої, наркотичні або токсичні речовини, знаходитися в гуртожитку у стані алкогольного, токсичного, наркотичного сп’яніння;
 • курити на території гуртожитку;
 • порушувати тишу з 22.00 до 08.00 години, вмикати радіотелевізійну, комп’ютерну та аудіоапаратуру на гучність, що перевищує чутність кімнати;
 • тримати в гуртожитку домашніх тварин.

Гуртожиток №2

Адреса: м. Запоріжжя, вул. Пархоменка, 10,

тел. 67-46-34

Це п’ятиповерховий гуртожиток, в якому коридорна система розміщення кімнат. Санітарно–гігієнічні кімнати та кухня (обладнана газовими плитами) розташовані на поверсі, душові кімнати на цокольному поверсі. Кімнати розраховані на проживання 4 студентів. На першому поверсі розташовані актова зала та камера схову. В гуртожитку працює міні-пральня самообслуговування.

news-40274-ukr-2017-05-17--10-00-27-hjmGDCpLakU

Гуртожиток №3

Адреса: м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 22

тел. 289-41-19

Найбільший за чисельністю проживаючих студентів. Будівля гуртожитку має 9 поверхів. Система розміщення кімнат блочна, в кожному блоці знаходиться: 8 або 9 кімнат, санітарно–гігієнічні кімнати та кухня (обладнана газовими плитами). Кімнати розраховані на проживання 2 або 4 студентів. На цокольному поверсі гуртожитку розташована міні-пральня самообслуговування та душові кімнати. На першому поверсі гуртожитку створені: кімната для самопідготовки студентів, кімната відпочинку, актова зала та камера схову.

скачанные файлыГуртожиток №4

Адреса: м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24

тел. 289-41-20

Дев’яти поверхова блочна будівля. В кожному блоці знаходиться: 2 кімнати та сан. вузол, кухня, обладнана електричними плитами, знаходиться на поверсі. Кімнати розраховані на проживання 2 або 4 студентів.  В гуртожитку працює міні-пральня самообслуговування. Для комфортного проживання студентів в гуртожитку створені кімната для самопідготовки та 2 камери схову.

Звертаємо увагу абітурієнтів на необхідності вчасно зібрати і подати необхідний перелік документів через електронну систему тут.

Вся документація для поселення до гуртожитків Запорізького національного університету надається виключно в електронному варіанті. При цьому претенденти на поселення обов’язково мають вказати власну електронну пошту.

Студентам, які вперше будуть поселятись до гуртожитків необхідно реєструватись за електронними адресами з доменним ім’ям, яке відповідає українському сегменту інтернету (заборонені mail.ru, yandex.ru та yandex.ua).

Пакет документів, який прикріплюється при реєстрації:

 1. Заява на поселення (роздрукувати бланк із сайту, заповнити за зразком) – скан/фотокопія.

 2. Фото студента, якісне, як на паспорт (розмір фотографії 3х4, 480 px або більше, зроблене не раніше ніж 6 місяців тому, розмір файла до 1МБ, формат JPG).

 3. Довідка про склад сім’ї (скан/фотокопія).

 4. Довідки про доходи батьків (скан/фотокопія).

 5. Довідка про проходження флюорографічного огляду, який пройдено не більше року тому (скан/фотокопія).

 6. Копія паспорту про щеплення (скан/фотокопія).

 7. Ксерокопія паспорту студента (1, 2, 11 стор.) або або ID-картки (1, 2 сторона та витяг з Єдиного державного демографічного реєстру – скан/фотокопія.

 8. Студенти, які мають пільги, надають копії документів, що їх підтверджують – скан/фотокопія.

Документи, які необхідно мати з собою при поселенні:

1.Заява на поселення (роздрукувати бланк з сайту, заповнити за зразком) – 1 примірник.

2.Довідка про склад сім’ї (оригінал).

 1. Довідки про доходи батьків (оригінали).

4.Довідка про проходження флюорографічного огляду, який пройдено не більше року тому (оригінал).

 1. Копія паспорту про щеплення.
 2. Конверт маленький (11*16) без марки – 2 шт.
 3. Папір формату А4 – 200 шт. (новий).
 4. Студенти, які мають пільги, надають копії документів, що їх підтверджують, завірені у відділі кадрів ЗНУ (навч.корп. № 1, каб. 58, 59 при собі необхідно мати оригінали документів) – 1 копія.
 5. Довідка про проходження аналізу на яйця гельмінтів для мешканців усіх областей України окрім Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Одеської, Черкаської, Донецької, Луганської областей.
 6. Паспорт (оригінал) та 3 ксерокопії (1, 2, 11 стор.), або ID-картка (1, 2 сторона та витяг з демографічного реєстру/довідка про зняття з реєстрації). 11. Фото 3х4 – 1 шт. 12. Квитанцію про здійснення оплати за проживання в гуртожитку за 10 місяців.

Подати електронну заяву на поселення в гуртожиток можна за покликанням: https://signup.znu.edu.ua/

Де брати довідку про доходи батьків?

 • За місцем роботи (за 6 останніх місяців).
 • Для підприємців – довідка про доходи з податкової інспекції.
 • Для пенсіонерів – довідка з пенсійного фонду.
 • Для безробітних – довідка про перебування на обліку в центрі зайнятості або довідка з податкової інспекції для підтвердження відсутності доходів.

Які довідки надавати студентам, що відносяться до пільгових категорій?        

 • Діти шахтарів – довідка з місця роботи батька про стаж підземних робіт.
 • Діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – обліково-статистичну картку дитини-сироти, свідоцтво про смерть батьків або рішення суду про позбавлення батьківських прав.
 • Особа з обмеженими можливостями – довідка МСЕК.
 • Внутрішньопереміщена особа – довідка про встановелння на облік та довідка про отримання/не отримання соціальних виплат (отримується у структурних підрозділах соціального захисту населення за місцем проживання).
 • Дитина учасника АТО – посвідчення учасника АТО, довідка про безпосередню участь у зоні АТО, свідоцтво про народження студента (для підтвердження батьківства).
 • Інші пільгові категорії – документи, що їх підтверджують, надаються за бажанням студента.

Хто приймає рішення про поселення?

 • Заяви з пакетом документів на кожному факультеті розглядає комісія з поселення, до складу якої входять: декан факультету, заступник декана з виховної роботи, заступник декана з навчальної роботи, голова студентської ради та голова профспілкового комітету факультету.
 • На засіданні комісія приймає рішення щодо поселення студентів відповідно до кількості вільних місць, закріплених за факультетом.

Де можна ознайомитися з рішенням комісії?

 • Списки студентів, рекомендованих на поселення в гуртожитки університету, буде розміщено 22 серпня 2018 року на сайті університету (на даній веб-сторінці).

Що робити, якщо побачив себе в списках, рекомендованих на поселення?

 • Знятися з реєстраційного обліку за домашньою адресою.
 • Прибути 29 або 30 серпня 2018 року (відповідно до графіку поселення) о 8.30 до гуртожитку № 3.
 • В день вашого поселення о 9.00 біля гуртожитку № 3 відбудуться батьківські збори, на яких будуть видані направлення на поселення.
 • Пройти всі інстанції, відповідно до направлення (отримати підписи). Одержати ключ, поселитися до гуртожитку.

Якщо не побачив себе в списках на поселення?

 • Якщо кількість заяв буде більшою, ніж кількість вільних місць, може виникнути ситуація, що не всі студенти відразу поселяться в гуртожитки. У такому випадку на кожному факультеті створюється черга, згідно з якою, при звільненні місць, студентів заселяють в гуртожитки. Університет допомагає студентам з поселенням в інші гуртожитки міста.
 • Студентська рада університету (навч. корпус № 4, каб. 210) складає базу квартир, які здаються в найм.

Як дізнатися в який гуртожиток поселили?

 • Студенти в гуртожитках університету розселяються за факультетським принципом. За кожним факультетом закріплені певні поверхи (дивіться загальну інформацію по гуртожиткам). Студенти, які поселяються в гуртожиток вперше, номер кімнати та номер гуртожитку дізнаються в день поселення (вказано на направленні на поселення).

Детальну інформацію щодо комплекту документів та процедури поселення, правил і умов проживання в гуртожитках ЗНУ тощо можна дізнатися за покликанням: http://sites.znu.edu.ua/liberal_edu/studmisto/156.ukr.html

Із питань поселення до гуртожитку також звертайтеся до відділу виховної роботи ЗНУ за адресою: вул. Дніпровська, 33 (навчальний корпус № 4), каб. № 211 чи телефонуйте за номерами:

228-76-48, (098)494-43-79, (050)850-43-83. ПН-ПТ з 9.00 до 12.00 та з 13.00 до 16.00