Як в Запоріжжі пройшов Покровский ярмарок

У перші вихідні жовтня Запоріжжя збирається на Набережній магістралі, де проходить Покровський Ярмарок. Цього року свято випало на 6-7 жовтня.  Це була 20-та міжрегіональна багатогалузева виставка товарів для широкого вжитку, присвячена Дню міста. На захід було запрошено майстрів та підприємців з усієї України. Люди приїздили з різних міст та сіл: Мелітополь, Дніпропетровськ, Василівка, Світловодськ, Велика Білозерка та ін. В перший день, традиційно, встановили щорічний кулінарний рекорд – 26-метрова запіканка.

Для розробки Концепції Покровського ярмарку було створено організаційний комітет, що відповідав за проведення заходу.  За розробленою схемою, ярмарок розкинувся на частину  Прибережної магістралі від перетину її з вул. Тбіліською до Вознесенівського ринку ТОВ «Аверс», каскад фонтанів «Райдуга» та Вознесенівський парк. Загальна площа проведення 210 тис. м2.

Святкові заходи проводились два дні. В перший день (9:00 до 19:00) – відбувся Покровський ярмарок, на другий (9:00 – 14:00) – фестиваль вуличної їжі. Кожен район міста представив свою концертну програму – музичні та танцювальні номери різних напрямків:

Духовий оркестр Національної гвардії України військової частини 30/29

1

Народний ансамбль запорізької поліції “Пернач”

2

Юнацький колектив військової частини 02.

3

 

Дитячий колектив військової частини 02 Національної гвардії Укр.

5

Дитяча танцювальна група від ДК “Орбіта” “Джаз”

Мета ярмарки: підтримка історико-культурного коду міста, як колиски Запорізького козацтва. Тож не дивно, що головною тематикою ярмарки було українське мистецтво в усіх його проявах. Будь-то живопис:

Різблення чи малюнок по дереву:

Плетіння корзин і капелюхів з лози:

Ще з давніх часів популярне на території України – гончарство:

Пригощання смаколиками:

Для розваги дітей та дорослих працювали різні гуртки – по конструюванню літаків, створенню власної арт-картини чи розмальовування обличчя.

Традиційна  виставка квітів у Вознесенівському парку:

Родзинкою цьогорічного свята на честь Покрови Святої Богородиці став  рекорд Віктора Львова, який приготував найбільшу запіканку в Україні. Цією ж стравою в подальшому пригощали всіх охочих:

45

47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Найбільша (у всіх розуміннях цього слова) несподіванка важила 610 кг. Цього вистачило більше ніж на чотири тисячі порцій. На її приготування пішло 850 кг картоплі, 380 – м‘яса та 80 – майонезу. Бої за неї проходили ще з самого ранку. Одна із багатьох кому дісталася запіканка була запоріжанка Ганна:

«Коли я йшла на цю ярмарку, навіть гадки не мала, що тут будуть щось роздавати , але мені пощастило, що шматок цієї смачної запіканки дістався і мені. Навколо неї стояло поняд 200 людей, а ще, це одна з найсмачніших запіканок які я колись куштувала».

Для більш незабутніх вражень гості ярмарки мали змогу сфотографуватись з аніматорами “живими скульптурами”, або ж купити сувенір на гетьманському монетному дворі:

На другий день ярмарки гостей пригощали козацьким кулешем. Також у цей день проходив Пікнік на Райдузі, куди зі всього міста з’їжджаються кафе та бари. Віталій, відвідувач Пікніку поділився з нами своїми емоціями та думками:

Я навіть не міг подумати, що тут буде така кількість всяких смаколиків. У захваті від  смачного плову. Коли я його куштував, я відчув козацький дух. Ще знайшов для себе дуже цікаве вино, таких малих пляшок я ще не бачив. Я накупив його всім на презенти. А моїй донці Марині дуже сподобалась дитяча зона, вона коли зайшла у це дитяче містечко в неї очі розбіглись”.

В решті решт понад 4 тисяч людей відвідало ярмарок. Не дивлячись на те, що були великі черги, в яких можна було простояти  годину, настрій Запоріжжя не змінювався. Цього року Свято пройшло без інцидентів.

Автори: Марія Гедікова та Олександра Бутенко