Запрацювала Запорізька книжкова толока-2018

У «Козак-Палаці» 26 жовтня розпочалась триденна Запорізька книжкова толока. На щорічному форумі вже представили свої книги Юрій Андрухович, Андрій Цаплієнко і Артем Чапай.

Новинкою став Форум менеджерів культури – професійна дискусія зібрала зі всієї України організаторів “Книжкового Арсеналу”, “Львівського форуму видавців”, “Intermezzo” та активістів Маріуполя, Слов’янська, Сєвєродонецька , які в цьому році приєдналися до організації Книжкових толок у своїх містах. Наші журналісти готують детальний репортаж, тож слідкуйте за новинами.

Працює, нова для щорічної Толоки, локація – купол. У півсфері проходять камерні концерти. З музикантів будуть Майк Кауфман-Портніков та тернопільський гурт “Лос Колорадос”. А в перший день відкривав запорізький гурт «БШ». Ми поспілкувались перед виступом з музикантами і вони стверджують, що локація надихаюча та трішки прохолодно. Соліст гурту Макаренко Юрій говорить, що якщо пристосуватись до зали виступу – можна знайти нову родзинку.

flat-green-bubble-icon-10“Сама форма куполу трішки збиває. Є такий момент, коли музика відбивається від стін і повертається до тебе не тільки через монітори, але ще й звідкись. Це трішки ускладнює гру, однак не катастрофічно – це нормально. Ми почнемо грати і зігріємось.  В цьому може бути, навіть, якась фішичка. Всі наші пісні про любов у стилі рок-фольку.”

Гурт існує приблизно рік, але до цього, так чи інакше, всі займались музикою.  “БШ” – це не Бульвар Шевченка, а Бандерштат. Ця трійка має пісню-візитку з такою ж назвою. Концертна діяльність жвава, але саме в Запоріжжі виступають тільки по запрошенню. Останній раз були на літературному вечорі. На Толоку також запросили і створили спеціальну локацію. Так звук не заважає книгочитанню.

ПОВНА ПРОГРАМА ТУТ

Також виступатимуть:  Вахтанг Кебуладзе, Тамара Гундарова, Юрій Макаров, Ірен Роздобудько, Галина Вдовиченко, Максим Стріха, Ярослава Стріха, Любов Ведута, Роман Коляда, Владислав Івченко, Дмитро Лазуткін, Артем Чапай, Андрій Кокотюха, Тарас Лютий, Анастасія Нікуліна, Вікторія Амеліна, Любомир Серняк, Павло Вольвач, Сашко Лірник, Лана Ра і Євген Конощук, Олексій Чупа, Оксана Стоміна і багато інших.

Будуть також заходи за участю запорізьких письменників, серед яких – Олександр Виженка, Євген Лір, Олена Красносільська, Таміла Тарасенко, Володимир Грановський, Олександр Завара, Назар Розлуцький, Олесь Берліг, Валентин Терлецький, Олена Ольшанська, представники місцевого відгалуження спілки письменників, клубу любителів фантастики і багато інших.

Вперше на фестиваль знамените дитяче видавництво “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”

Історична локація, фільми і багато чого іншого будуть присвячені людям сильним духом. Це важливо в декількох контекстах – 100-річчя проголошення Незалежності України, боротьби ОУН-УПА, політичних в’язнів ГУЛАГу і Кремля, анексії Криму і захоплення східних областей України, інтеграції бійців в мирне життя і “переселенців” в нові громади. Частина програми готує музей «Територія терору» зі Львова.

Працює Книголісся – це дитяче простір, де проходять різні майстер-класи, читання дитячих книжок і багато інших цікавинок.

Цього року Толока проходить 26 – 28 жовтня у виставковому центрі “Козак-Палац” за адресою вул. Перемоги, 70Б. Денні локації будуть працювати з 10:00 до 19:00.