Фемiнiстки: незалежні та злі

Світ не стоїть на місці, технічний прогрес зробив крок далеко вперед, а жінки як і раніше страждають від утиску своїх прав і скаржаться, що чоловіки отримують зарплати більше.

Яра активістка боротьби за права жінок Клара Цеткiн зіграла важливу роль.  Вона підготувала промову про роль жінок в революційній боротьбі. Вважається, що Клара є автором ідеї Міжнародного жіночого дня – 8 березня. Одними з найцікавіших цитат засновницi свята є: 

  1. “Якщо люди мовчать, то наш обов’язок підняти свій голос на захист наших ідеалів”.
  2. “Не тільки трудящі жінки страждають через жалюгідні оплати їх праці. Працівники-чоловіки, теж страждають від цього”.
  3. “Багато що потрібно зробити на землі, роби це швидше”.

Чомусь в нашому суспільстві склалося так, що феміністками вважають жінок скривджених долею, які ненавидять чоловіків. Що гноблення жінок в сучасному світі цисгендерними (людиною, чия гендерна ідентичність  збігаються з його біологічною статтю)  чоловіками не існує. При цьому виникає велика кількість стереотипів пов’язаних з цим рухом. Пропоную розібрати, що таке фемiнiзм та які ідеї вiн відстоює.

Фемінізм – це рух за права жінок, проти їх дискримінації за статевою ознакою. Таким чином, головною метою цього руху є прагнення отримати рівні права в різних сферах життєдіяльності, отримати доступ до державного апарату, бажання робити вибір, не підкоряючись при цьому волі чоловіка.

До речi, однією з перших українських представниць фемiнiзму є видатна письменниця Ольга Кобилянська, яка своїми творами поповнила скарбницю української культури. Дівчина росла в багатодітній сім’ї, де освiта шанувалась, але не могла її здобути, бо батьки вважали це справою не для жiнок.

До того ж гендерна рівність помітно поліпшить загальний розвиток людства. Підвищення доходів жінок збільшить інвестиції в здоров’я і освіту дітей. Все просто: більше можливостей у жінок – більше розумних і здорових людей, здатних поліпшити світ в майбутньому.

1

Визначення “слабка стать” не повинна існувати і застосовуватись до жінок. Для багатьох, “фемінізм” це лише черговий модний тренд, про який співає Бейонсе, причому вважають так не тільки наївні люди, які вірять в силу патріархату, а й цілком освічені, називаючи це мейнстрімом.

Більш безглуздо це звучить від людей, які не зіштовхувались з проблемою гноблення. Вже 21 століття на дворі, але в світі до сих пір існують країни, де жінки піддаються насильству, не мають права голосу, не можуть здобувати освіту і ходити на роботу, навіть думати не сміють носити короткі спідниці, знімати хіджаб і фарбувати волосся.

Нарiне Алтунян