Напевно, якщо запитати будь-яку людину: “Що ви знаєте про корейську музику?», то більшість українців відповідатимуть, що знають PSY і його пісню «GANGNAM STYLE», який увірвався у 2012 році в Україну, і групу BTS, яка встановила рекорд з кліпом «DNA»
Отже, що ж таке к-рор? Це вже не тільки музика, а ціла субкультура, яка цікавиться корейським стилем і напрямками. Але найчастіше термін к-рор використовується для визначення музичного жанру. Цей жанр народився у Південній Кореї у 90-х роках минулого століття. В Україні він з’явився у 2012 році і стрімко почав розвиватися. У 2016 році в Україні проводився фестиваль «Україна як Корея», де виступали українські та корейські виконавці. Багато підліткових журналів публікують матеріали про Корею і корейських айдолів, адже це цікаво молодіжному поколінню.
Групи, які мають гарний потенціал і популярні за кордоном
- EXID – Жіноча група, яка складається з 5 осіб. Здобула популярність через фанкам Хані, який зібрав більше 40 мільйонів переглядів, а також завдяки потужному вокалу Сольджі.
- BLACKPINK – Ще одна жіноча група, яка завоювала своїх фанатів постановкою танців, репом і вокалом.
- GOT7 – Хлопці, в репертуарі яких є милі і в той же час запальні пісні.
- TWICE – Жіноча група складом у 9 дівчат. Вони створюють настільки позитивну музику, що дивлячись на їх кліпи несвідомо з’являється усмішка.
Кожна група особлива і відрізняється своєю подачею і репертуаром. Все-таки прийшов час поставити головне питання: Чому ж сучасну молодь тягне до напрямку до поп? Якщо подивитися на їх кліпи і послухати музику, то можна знайти дуже багато відмінностей від нашої музики. Їх виконання пісень супроводжується бездоганною постановкою танців, які і відрізняють корейський поп від нашого. У піснях не прослизає фальш і не потрапляння у ноти. Потужний вокал, реп і хороша постановка танцю роблять корейську музику особливою і неповторною. І нехай деякі скажуть, що для нашої культури к-поп пісні незрозумілі, але ж це не так важливо. Музичні відео створені, щоб насолоджуватися образами, а не для філософських міркувань: “Про що ж ця пісня?”.
Захоплення корейською культурою сприяє розширенню інтересів. Допомагає знайти людині нових друзів. Сприяє до активної діяльності, наприклад: участь у флешмобах або дєнс-групах, можливість розважатися і навчатися разом із своїми однодумцями.
Корейська музика вже охопила мільйони сердець по всьому світу, прийшла черга й України.
Кей-словник
- Камбек – повернення улюбленого виконавця або групи з новим треком, міні альбомом або альбомом;
- Айдол – учасник популярної групи з хорошим іміджом;
- Биас – певний улюблений виконавець;
- Файтін – вираз, який використовують фанати для підтримки своїх улюбленців. З англійської мови означає “Нехай щастить” “Все буде добре”;
- Лайстик – паличка, що світиться, з логотипом групи, яка використовується на концертах;
- Макне – молодший учасник групи;
- Лідер – головний учасник групи, який несе відповідальність за інших учасників;
- Трейні – людина, яка готується стати айдолом;
- Фендом – спільнота фанатів;
- Кей-попер – фанат корейської музики;
- Саранхе – корейською мовою означає ” Я тебе люблю”;
- Віжуал – учасник, який є обличчям групи.
Марія Падалко