Українське кіно: внесок у майбутнє

Звісно, про найгучніші кінопрем’єри знає кожний та чи достатньо ви цікавитесь розвитком кіноіндустрії загалом ? Скільки фільмів знімається в Україні кожного року? Хто відповідальний за кіномистецтво? Завдяки моніторингу мережі Інтернет, з’явилась можливість проаналізувати розвиток українського кінематографу за останні п’ять років.

Хто керує  кінематографом в Україні?

В Україні кіномистецтвом править Державне агентство України з питань кіно. Орган забезпечує  реалізацію державної політики кіновиробництва. У жовтні 2018 року була створена Рада з державної підтримки кінематографії – установа, яка займається наданням грантів для втілення режисерських  проектів.

Як швидко прогресує українське  кіновиробництво?

За останні роки, кількість кінофільмів знятих в Україні помітно зростає. Минулий рік можна відверто називати «роком вітчизняного кіно». За період з 2015 по 2018 знято від 23 до 45  картин, що у середньому приблизно 30 на рік.  І хоча цього разу побити рекордний  2017 не вдалось, українські режисери плідно  попрацювали і випустили декілька гучних праць.

Снимок экрана (126)

Скільки витрачає держава на сучасне вітчизняне кіномистецтво?

За  останні п’ять років, влада справді  звернула свою  увагу на  галузь кіновиробництва. Тенденція збільшення розміру  фінансування  кіномистецтва  дійсно помітніша з кожним роком. Міністерство культури України кожного року виконує бюджет приблизно на 95-98%.  Хоча на 2018 було заплановано надати  500 млн , в середині року Кабінет міністрів України вирішив набавити додаткові півмільярда на патріотичні картини.

Снимок экрана (127)

Як  зростає популярність українського кіно?

Загалом  після перегляду статистики, стає зрозуміло  ,що  протягом 2015-2017 р рівень популярності українських стрічок серед населення доволі посередній. Не помітно вагомої переваги. У цьому ж році, українські картини полонили серця глядачів.

Снимок экрана (128)

Вітчизняне кіномистецтво ступає  маленькими, але  впевненими кроками. Все ж збільшення фінансування, а отже й якості фільмів розширює масштаби прихильників нашого кіно, популяризуючи таким чином всю культуру. Як висновок : вклад в український кінематограф –це частина вкладу  у майбутнє кожного з нас.

Руслана Полянська