Український День благодійності | по запорізькі

Щороку друга неділя грудня присвячується благодійності. Зараз модно не хизуватись новим Айфоном чи «залізним конем», а скеровувати свої заощадження на благородні справи. Можна змінити світ на краще, у нас є всі можливості – від ініціатив до масштабних проектів. Аби надихнути на добрі справи, ми вирішили розповісти де у Запоріжжі можна проявити себе.

Благодійний магазин  «Дари добро»це місце куди ви можете віддати непотрібні вам речі і вони принесуть користь іншим людям. Ви можете придбати необхідні вам речі за дуже низькими цінами. Саме тут забезпечується взуттям і одягом нужденні у всій Запорізькі області.

Керує магазином активістка, координатор волонтерського руху  «Твори добро, Україно» Оксана Левченко. Саме завдяки її небайдужості та сильному характеру ми можемо з упевненістю сказати, що благодійність в Запоріжжя існує. Менеджер магазину Євгеній Удовиченко виділив, що вони реалізують екологічні та культурні проекти, також займаються десятьма напрямами: від допомоги інвалідам різного віку до літнім людям.

Благодійний фонд «Посмішка дитини» позиціонує себе як місце для надання допомоги та підтримки людям в складних життєвих обставинах, а також зміцнення їх життєстійкості. Привернення уваги суспільства до Глобальним проблемам і відповідального споживання. З 2013 року реалізовано понад 20 проектів, спрямованих на психосоціальну підтримку населення, комплексну допомогу ВПЛ і місцевому населенню, неформальна освіта та медіацію для дітей та молоді, а також на соціальну адаптацію вихованців шкіл-інтернатів.

Евеліна Буянкова та Валентина Ємельянова керівниці багатьох проектів фонду. За минулий рік допомогу отримали понад 21051 чоловік і на цьому вони не зупиняться. 127 людей, які працюють задля того, щоб усмішок на вулицях було більше. Вони  спростовують міфи про благодійність:

  • Міф №1 «Супергерої весь вільний час витрачають на те, щоб допомогти іншим»

Так, волонтеру потрібно вільний час, який він може приділити дітям, але це може займати всього пару годин. Наприклад, у фонді є волонтери, які можуть просто зібрати речі для дітей серед знайомих і завести їх нам, витративши на це пів години часу. Поїздка до дітей в інтернат займає в середньому 2-2,5 години, начебто теж не так багато, також є поїздки вихідного дня. Кожен визначає сам для себе ту кількість часу, який може приділити роботі.  

  • Міф №2 «Волонтерство – це для студентів і молодих людей, готових у будь-який час дня і ночі летіти на допомогу»

Волонтер – це стан душі, яке зовсім не залежить від віку і соціального статусу. У багатьох проектах необхідна допомога людей старшого віку: вони із задоволенням діляться життєвим і професійним досвідом, сімейними цінностями і традиціями. Люди більш зрілого віку, що відбулися в своїй професії, стають успішними волонтерами і відкривають для себе нові грані, отримують новий досвід.

  • Міф №3 «Після того, як вас присвятили в таїнства супергероїв-волонтерів, ви не зможете зупинитися»

Це вирішує кожен сам, нікого примусово не змушують допомагати Час, проведений разом з командою починається для кожного по-різному, і потім кожен сам визначає розвивати себе як волонтера, перейти в іншу сферу або припинити волонтерську діяльність.

  • Міф №4 «Волонтером може бути тільки заможна людина»

Рівень матеріального достатку абсолютно не важливий у волонтерській роботі –  важливо бажання допомогти. Так, матеріальна допомога дійсно потрібна для покриття потреб дітей, придбання матеріалів для майстер-класів, канцелярії, проведення екскурсій для дітей.  Але це лише мала частина, найнеобхідніше для дітей – це спілкування і позитивні емоції.

Гасло організації:  «будь-яка справа, що здійснюється з посмішкою, приносить задоволення. І все вийде навіть краще, ніж ви очікували!».

Благодійний фонд «Патріот Запоріжжя» займається наданням благодійної допомоги онкохворим дітям та дітям з тяжкими захворюваннями, створенням умов для активного відпочинку запорізьких дітей, стимулюванням ініціативних груп до активної і злагодженої суспільного життя, створенням умов для відпочинку пенсіонерів, а також забезпеченням жителів міста соціальними картами, які дають можливість купувати самі необхідні товари за соціальними цінами. Директор фонду Альберт Павлов, який узяв з дитячого будинку дітей на виховання, мріє про те, щоб на Землі все було добре і всі жили в мирі та злагоді.  

Благодійна організація «Храм – творімо добро разом». Мета створення організації: будування громадянського суспільства на міцному духовному фундаменті української нації. Щотижня члени фонду зустрічається у колі побратимів з психологом та капеланом, будують стосунки між родинами військових, організовують спільні виїзди на природу та подорожі Україною. Важливим напрямком роботи миротворчого клубу є допомога жінкам, які втратили чоловіків,  сиротам та матерям солдат, що загинули в АТО. Меседж, який хочуть донести члени правління фонду такий: «Діалог має відбутись, мир, а не тероризм».

Благодійний фонд «Карітас» – міжнароднй фонд, який займаються розвитком  громадянського суспільства і солідарності, захистом прав людини і діяльність в сфері соціальної політики. Тут можна отримати як матеріальну допомогу, так і допомогу кваліфікованих фахівців абсолютно безкоштовно. Дуже хороша організація для допомоги переселенцям. Вам нададуть допомогу з проведенням часу дитини, (це заняття англійською, шахами, рукоділлям), вашим працевлаштуванням, і послугами психолога і багато іншого. А головне; вас раді тут бачити.


Традиція відзначати День благодійності в нашій країні з’явилася 11 років тому – 13 грудня 2007. День покликаний затверджувати принципи гуманізму і милосердя, сприяти благодійній діяльності та підтримувати ініціативи громадських організацій.


Кароліна Гайдук