«ОСТАННІЙ РЕЙС»

Нещодавно вийшов друком пригодницький роман випускника філологічного факультету ЗНУ та чернігівського письменника Володимира Коваленка під назвою «Останній рейс».

Володимир після закінчення Жданівської морехідної школи багато плавав на суднах закордон, був у полоні чотири місяці. Все пережите знайшло відображення у романі. Через етичні міркування та заради безпеки довелося змінити імена та назви суден. Твір – багатоплановий, у ньому порушуються проблеми ставлення людства до природи та її захист, стосунки між людьми, справедливість, присутні політика та екскурс в історію.

Роман писався близько десяти місяців. Багато разів перечитував, переробляв та редагував, довго збирав інформацію (наприклад про тих, хто вижив під Маріуполем). Чимало перепон довелося пройти, аби книга побачила світ: недоброякісна робота набірників, затримування грошей спонсорами, скорочення сторінок у романі через брак коштів. Спочатку роман було випущено в електронному варіанті, адже не вистачало фінансів.

Володимир Коваленко – чернігівський автор різноманітних оповідань, новел, віршів та пісень, багато з яких покладено на музику. Його твори містяться у збірках «Дно» та «Моя Україно».

news-46042-ukr-kovalenko_ostann__j_rejs

У своїх творах часто звертає увагу на актуальні теми, зокрема на тему людини та її місця в житті.

Роман присвячений світлій пам’яті мого колишнього викладача Віктора Антоновича – “золота людина”. Згадую, як листувався з професором після закінчення навчання, як надсилав свої книги. Моїм першим читателем завжди був Віктор Антонович” -, говорить письменник. 

Зараз Володимир працює над новим романом «Державні діти». В ньому йдеться про дітей-інтернатівців, багато з яких повтікали. Ця тема знайома Володимиру Коваленку, адже він сам навчався в школі-інтернаті,  а після закінчення та до самого виходу на пенсію викладав там.


Роман «Останній рейс» був подарований усім районним бібліотекам та школам Чернігівки, а також науковій бібліотеці ЗНУ, де можна ознайомитись із цим твором.

Автор: Анастасія Губіна