ЗАПОЧАТКОВАНО Асоціацію випускників

Від 5 квітня у ЗНУ працює Асоціація випускників факультету журналістики. У доказ цьому висаджено Алею випускників журфаку, проведено перші тренінги, а ще – Установчий форум зібрав понад 30 екс-студентів факультету. 

Поруч з другим корпусом ЗНУ, випускників зустрічав декан факультету Віктор Костюк у компанії власниці першго диплому Наталії Агаркової, директорки медіа-холдингу «Великий Луг» (за її плечима — робота кореспондента газети «Вся неделя», редактора ТРК «Алекс», керівника радіостанції «Великий Луг», кореспондента української служби BBC в Запорізькій області).

“Ви, напевно, знаєте, що у світі України є велика реформа. Вона стосується шкільної програми медіаправа. На жаль, поки це тільки початок. Я рада, що факультет журналістики може давати професіоналів, що можуть працювати з дітьми. Крім того, що я журналіст, я працюю з дітьми. Можу сказати, що діти з викладачами розмовляють на різних мовах. Журналісти, зверніть увагу на те, що не вистачає викладачів з медіаграмотності”, зазначила Наталія.

IMG_2389

На відкритті виступили з піснями студентки факультету журналістики, прозвучав гімн ЗНУ у виконанні запорізького композитора та співака Анатолія Сердюка, який також є випускником журфаку. Він написав музику до слів Віктора Чабаненка, український мовознавець, фольклорист, член Академії наук вищої школи України, який свого часу був деканом філологічного факультету ЗНУ.

IMG_2312

Привітала випускників та згадала роки свого навчання і Софія Богуцька, випускниця 2008 року, кореспондент програми «Вікна» телеканалу «СТБ» у місті Дніпрі.

“Мені з моїми одногрупниками пощастило стояти у витоків журфаку. Ми, мабуть, були сміливцями, коли вступили на просто спеціальність філологічного факультету. Тож цей факультет різ разом з нами. На початку він був більш філологічним і вже потім додавались спеціалізовані дисципліни. Наші викладачі шукали фахову літературу. Ми ходили по бібліотеках в пошуках однієї єдиної книжки. Це було неординарно. На першому курсі нам поставили “Теорію масової комунікації”. Для вчорашніх учні, цей предмет став надскладним. Ми займались темою Чорнобиля. Були в зоні цього лиха. Це вилилось у низку матеріалів, це було нашою особливістю.” 

Надихнувшись спогадами Софії, ми вирішили опитати випускників про їх “особливі” моменти. 

 • Діана Семенова (2013 р. спец. газетна журналістика)

“Я працювала з другого курсу, а потім моїм основним місцем роботи, протягом дев’яти років, була газета “Индустриальное Запорожье. Панорама”. Там я пройшла шлях від звичайного кореспондента до редактора сайту. А зараз працюю начальником відділу преси та інформації у Запорізькій міській раді. Я буду відверта, зважаючи на те, що з другого курсу працювала, в мене не склалось зі студентським життям. Та я пам’ятаю, як ми випускались з магістратури і Віктор Костюк зачитував наші твори з першого курсу. Я не думала, що це будуть читати і я там таке написала. Багато жартувала, був і сарказм. Коли на 5 курсі це читали то всі просто лежали від сміху.”

 • Саудат Усманова (2014 рік, спец. журналістика)

“Я працювала впродовж свого навчання. Почала рано свою творчу професійну діяльність. Буду постійно згадувати, як викладачі з розумінням ставились до моєї зайнятості на роботі. Вони котрі, що головне навчити студента, дати йому знання, а все інше було другорядним. Скажу, що головне не кілшькість відвіданих пар, а об’єм знань.” 

 • Лілія Браженко (2012 рік. спец. видавнича справа та редагування)

“Зараз працюю у Редакційно-видавничому відділі ЗНУ. Буду завжди пам’ятати, як на першому курсі у нас була дуже невелика група з 10 чоловік. Мені треба було зробити ремонт у гуртожитку і я запитала, хто може допомогти. Підняло руку чотири чоловіки і ми потім, до самого кінця навчання, дружили.”


Урочиста частина продовжується відкриттям «Алеї випускників», де кожен випускник міг покопирсатись у чорноземі висаджуючи туї, самшит, троянди.


Обговорення Положення про Асоціацію випускників факультету журналістики за участю викладачів і випускників університету зайняло не одну годину. Захід відбувся в оновленій 61-й аудиторії першого корпусу.

Новообрана голова Асоціації Катерина Сіріньок-Долгарьова зазначила, що за планом роботи передбачені щомісячні тренінги і майстер-класи, зустрічі у форматі «кава з випускником» (запис на студії «Юніверс-ТБ», спілкування «питання-відповіді»), щорічний форум-зустріч випускників для обговорення актуальних проблем, обміну досвідом, плануватиметься і медіафестиваль, конкурси від випускників, стажування у мас-медіа та проходження практик.

IMG_3602

На панельній дискусії «Якість журналістської освіти в Україні: проблеми та перспективи» екс-студенти, а зараз діючі редактори та кореспонденти склали цілий список побажань до навчальної програми. Переважна більшість підкреслювала важливість: критичного мислення, медіакультури, мовної грамотності, медіаправа. Однак, акцент був на тому, що необхідно збільшити години таких занять, як:

 • іноземна мова (вже планується повернення освітньої програми «Міжнародна журналістика»);
 • українська мова та постановка голосу (вичітка текстів);
 • спецкурси з операторської (компонування кадру) та режисерської (бачення сюжету цілісною картиною) дисциплін;
 • курс з ведення прямих ефірів/стрімів та монтування відео/аудіо сюжетів;
 • курс з орієнтування в системі влади.

Руслан Керімов (2012. рік спец. журналістика) додав, що кожну пару треба підкріплювати практикою: “Я працював піар-директором телеканалу ТЕТ, а зараз займаюсь перезапуском каналу у Дніпропетровській області. Я був дуже чемним студентом і тепер хочу побажати студентам, виховувати у собі цікавість до практики. Намагайтесь практично засвоювати абсолютно всі знання.”


Відкриття Лабораторії мультимедійної журналістики ЗНУ


ЗНУ разом із громадською організацією «Спілка молодих незалежних журналістів» (в рамках проекту «Бюро аналітично-розслідувальної журналістики») відремонтували та обладнали  меблями, технічним обладнанням (8 комп’ютерів, проектор та дошки до нього) одну з аудиторій другого корпусу. Першим заходом, який відбувся в лабораторії, став тренінг про специфіку роботи спецкора від випускниці факультету журналістики, власного кореспондента програми «Вікна» у м. Дніпро телеканалу «СТБ» Софії Богуцької. Про нього більш детальніше читайте на нашому сайті.

У програмі тренінгів розглядали і інші актуальні для журналістики питання.

 1. Роль редактора у створенні й просуванні бізнес-контенту.
  Спікер – Анна Моруга, контент-директор сайту JavaRush. (241 ауд., ІІ корпусу).
 2. Професійне становлення: від початківця до незалежного журналіста.
  Спікер – Ольга Жукова, фахівець із комунікацій. (226 ауд., ІІ корпусу).
 3. Технологія створення телевізійного контенту в рамках PR-кампаній.
  Спікер – Руслан Керімов, директор з діджитал та PR телекомпанії «ТЕТ». (104 ауд., ІІ корпусу).

56328731_1693348347478393_5003295235191603200_n


Фото: Юлія Чернявська