День вишиванки

Сьогодні в Україні відзначають день вишиванки.

Це свято, присвячене українській національній культурі і традиціям, попри свій відносно молодий вік вже набуло широкої популярності та стало традиційним. По вулиці вже з ранку видно багато усміхнених та нарядних юнаків та дівчаток у національних костюмах, або навіть просто у вишитих футболках.

Карта-України-вишивана

Історія цього дня

День вишиванки було започатковано студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у 2006 році. Спершу вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів та викладачів. Протягом наступних років масштаби святкування в Україні лише росли: у 2010 році День вишиванки відзначали, зокрема, у Львові, Рівному, Запоріжжі та Симферополі. До нього почала долучатись українська діаспора по всьому світу.У 2012 році в Чернівцях започаткували традицію дарувати вишиванки немовлятам, народженим у День вишиванки.

На сьогодні географія свята охоплює понад 50 країн.

Що одягати і який тайний підтекст одягу

У вишивці сакральне значення має все – від ниток і походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Вишиванка вважається оберігом від усього поганого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси і міцного здоров’я. В Україні вишивка також символізує і сімейну пам’ять, вірність і традиції родини.

fullsizeКольорова символіка

  • Червоний – любов, боротьба, світло та захист.

  • Чорний – смуток, охорона від злих сил, шанування померлих.

  • Блакитний – небо, повітря, духовний світ.

  • Жовтий – врожай, місяць, зорі.

  • Коричневий – родючість землі.

  • Зелений – весна, оновлення, життя.

Майте це наувазі бо у четвер, 16 травня, в Запоріжжі відбудеться парад вишиванок.

Усім бажаючим пропонують одягтися в національний одяг та прийти о 18.30 до будівлі Запорізької міської ради. Звідти учасники пройдуть ходою до Майдану Героїв. Біля площі перед Запорізькою облдержадміністрацією відбудеться концерт за участю творчих колективів Запоріжжя.

 cmol2771