У Запоріжжі працює розмовний клуб української мови

Про це розповіла поетка, філологиня та координаторка запорізьких Безкоштовних курсів української мови Олена Ольшанська під час майстер-класу “Легкий старт: як почати говорити українською” у центрі “АРТ-простір”.

На думку філологині, головне у тому щоб заговорити українською – це індивідуальний підхід та постійна практика. Влітку з цією метою у Запоріжжі працюватиме безкоштовний Розмовний клуб української мови «КУМ». Перша зустріч клубу відбулася 5 червня о 16:30 у Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва.

«Сумніватися у своїх знаннях та помилятися – це абсолютно природньо. Дуже часто люди, які приходять на курси, говорять що «я нібито все знаю, все чую і розумію, читаю, дивлюся, але говорити не можу, бо боюся що щось скажу неправильно і мене там засміють, засудять». Насправді ж важливо те, що людина принаймні робить спроби», – наголошує Олена Ольшанська.

Для розширення своїх знань української мови, подолання психологічного бар’єру та формування звички говорити українською вона також радить:

1) Замість сайтів для автоматичного перекладу користуватися онлайн-словниками (Російсько-український словник, Тлумачний словник) та іншими освітніми ресурсами (Український лінгвістичний портал, проект «Мова – ДНК нації» та додаток для смартфонів «Mova»);

2) Оточити себе українською: обирати українські версії сайтів новин, інтернет-магазинів, інтерфейсу банкоматів; налаштувати українську мову на смартфоні, інших гаджетах та техніці;

3) Дивитися фільми та серіали в українському перекладі (наприклад, на сайті проекту «Гуртом» – www.hurtom.com);

4) Почати говорити українською в громадському транспорті, магазинах та домовитися із рідними та/або друзями хоча б раз на тиждень цілий день спілкуватися лише українською;

5) Писати українською в соцмережах. Це легше, аніж говорити, тому що є час та можливість себе перевірити, а також формує ваш імідж як україномовної людини.

Perehod-na-ukrayinsku

Підготувала: Тетяна Омельченко