В ЗНУ відбувся круглий стіл «Виклики регіональній журналістиці під час збройних і соціальних конфліктів»

5 червня на факультеті журналістики ЗНУ відбувся круглий стіл, присвячений висвітленню конфліктно-чутливих тем у журналістських матеріалах. Захід пройшов у рамках проекту «Бюро аналітично-розслідувальної журналістики» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Протягом зустрічі запрошені експерти та активісти обговорили сучасний стан регіональної журналістики під час збройних і соціальних конфліктів, зокрема виділили важливі аспекти в дотриманні прав людини в мас-медіа. До заходу долучились журналісти, громадські активісти, студенти та викладачі факультету.

На початку обговорення декан факультету журналістики Віктор Костюк наголосив на тому, що не лише запропоновані до обговорення теми, а й будь-яка інша від невмілого висвітлення може стати конфліктно-чутливою. Виходячи з цього умови дотримання прав людини в матеріалах необхідно розуміти, як невіддільну частину толерантності, закладеної ще під час виховання.

Дослідник проблематики прав людини і доцент кафедри журналістики Павло Мірошниченко показав присутнім презентацію, яка відбивала результати загальнонаціонального соціологічного опитування на тему: «Що українці знають і думають про права людини?». Опитування проведено фондом «Демократичної ініціативи» імені Ілька Кучеріва у співпраці з «Центром інформації про права людини». Дослідження продемонструвало оцінку найважливіших цінностей у правах людей. За результатами більшість вважають, що саме свобода є найголовнішим аспектом в їх дотриманні. До того ж для респондентів соціально-економічні фактори значно переважають в порівнянні з політичними і громадянськими.

зображення_viber_2019-06-10_08-48-18

Ірина Номеровська-психолог і спеціаліст з реабілітації учасників ООС розповіла про те, як учасники бойових дій після повернення додому адаптуються до життя. Зокрема психолог наголосила на потребі окремого напрямку в інформаційній політиці для роботи саме з реабілітацією ветеранів. Керівник Миротворчого клубу «Точка повернення» БО «Храм» для ветеранів ООС та їх сімей Сергій Шаповалов, в свою чергу, підкреслив, що медіа можуть допомогти ветеранам шляхом розповсюдження інформації про їх надбання, соціальні заходи та реалізацію пільг.

Висвітлення журналістами теми всиновлення, прокоментувала координатор громадської спілки «Асоціація прийомних сімей» Анна Андреєва. Наталія Лобач-феміністка та координаторка регіонального відділення ГО «Інсайт Запоріжжя» продемонструвала, як висвітлюються права жінок, зокрема, на прикладі 8 березня за останні кілька десятиріч. А Крістіна Собко – представниця БФ «Гендер Зед» зі свого боку висловилась щодо порушення етики відносно ЛГБТ-спільнот.

Всі учасники круглого столу одностайно наголосили на потребі в дотримані журналістських стандартів та умов толерантності при висвітленні конфліктно-чутливих тем в матеріалах.

Автор: Полянська Руслана