Творчість без кордонів або сучасні художники України, які підкорили світ

Образотворче мистецтво завжди займало досить велику частину культурного життя суспільства. Сьогодні, не дивлячись на те, що ми живемо у період технологічного розвитку, коли замість пензлів і полотна можна використовувати девайси, художники так само не втрачають свою популярність.

Українські митці давно увійшли в історію живопису і нині продовжують підкорювати світову арену. Сьогодні ми поговоримо про трьох сучасних українських художників, які прославились не лише вдома, а й далеко за межами України.

Євгенія Гапчинська

Одна з найвідоміших українських художниць Євгенія Гапчинська-мисткиня, яку називають «постачальником щастя №1». І це не дивно, досить подивитись на її сповнені дитячої наївності та щирості картини і стає буквально тепліше та радісніше. Неможливо не розчулитись, розглядаючи роботи художниці адже з них великими оченятами дивляться янголята. Ці казкові сюжети підкорюють своєю життєрадісністю з першого погляду. Живописну-виставкову діяльність мисткиня почала в 2002 році і наразі вона налічує більше 35 виставок, серед них у Франції, Бельгії, Нідерландах та Англії. До речі, видавництво «Марка України» сумісно із Укрпоштою випустила лінію марок «Знаки зодіаку», розроблених саме Євгенією Гапчинською.

Картини мають свою характерну рису: вони здатні переносити дорослих у світ дитинства, саме це і створює таку надзвичайну атмосферу затишку і надає запаморочливу славу їх авторці.

Євгенія Гапчинська. Неслухняні метелики.

2

Фото: pinterest.com

Іван Марчук

Художник якого у всьому світі називають сучасним українським генієм мистецтва. І це не просто так, адже у 2007 році Івана Марчука внесли до британського списку «100 геніїв сучасності»(в якому він, до речі, єдиний українець). Роботи митця дуже різнопланові, сюрреалізм, абстракціонізм, реалізм, модерн – ця суміш створює надзвичайний авторський стиль. Картини, насправді на будь-який смак та настрій, в роботах Івана Марчука, кожен обов’язково знайде щось для себе.

Творчий доробок художника налічує близько 5 тисяч картин і більше 200 виставок. Цікавим є те, що митець заснував власний стиль, який назвав «пльонтанізм». Це особлива техніка нанесення фарби тонкими різнобарвними лініями, їх переплетіння під різними кутами, чим досягається ефект об’ємності й світіння. Зображення, балансує на межі рукотворного та технологічного, через філігранність та складність виконання, майже не піддається повторенню.

Зараз картини художника можна побачити у найвідоміших виставкових залах світу, вони вражають і захоплюють, змушують замислитись та штовхають у вирій фантазій, розчулюють та надихають.

Іван Марчук. Портрет Богдана Ступки.

3

Фото: obozrevatel.com

Олександр Ройтбурд

Не кожен сучасний митець може похизуватися таким визнанням у світі, як Олександр Ройтбурд. Його роботи вважають одними з найдорожчих, а галеристи наголошують на цінності праць з мистецької точки зору. Художник є представником «української нової хвилі» та в деякому плані навіть її творцем. Картини митця найбільше вписуються в постмодерністський стиль, у роботах переплітається реальне та трансцендентне, свідоме й підсвідоме, класичне й популярне.

На відміну від багатьох співвітчизників, художник отримав популярність одразу, успіх прийшов до нього у 26 років. Наразі Олександр Ройтбурд, за офіційно задокументованим аукціонним продажом – автор найдорожчого полотна в Україні. Картина «Прощавай Караваджо» була продана за 97 тисяч доларів на аукціоні в Лондоні («Phillips de Pury & Co»). Роботи автора зберігаються в музеях України, Росії та США.

Олександр Ройтбурд. Прощавай Караваджо.

4

Фото: wikiart.org

Українське образотворче мистецтво продовжує розвиватися та широко цінується за кордоном. Як бачимо наші митці не тільки пишуть у різноманітних стилях, а й навіть створюють власні тенденції та техніки. Ми ознайомили вас лише з декількома відомими авторами сучасності, але насправді талановитих художників ще дуже багато, тому ми дуже радимо не зволікати, а хутчіш познайомитись з їхніми творчими доробками.