В Запоріжжі відбувся тренінг з гендерно-чутливої журналістики

4-5 листопада у місті Запоріжжі Національна суспільна телерадіокомпанія України провела тренінг з гендерно-чутливої журналістики та журналістики в умовах конфлікту.

Захід розпочався вступною промовою «ООН Жінки України» продюсерки «UA: ЗАПОРІЖЖЯ» Наталії Андрієвої. Сесія була розділена на чотири теми: «Гендерна рівність та розширення можливостей жінок», «Гендер і медіа», «Гендерно чутливий підхід у журналістиці» та «Жінка, мир, безпека». Були проведені роботи в групах та ігри, перегляд відео та фото. В кінці дня учасники прослухали рекомендації щодо гендерної етики для уникнення та вирішення проблем. Також їм було запропоновано виставку одягу, в якому було скоєно злочини.

75336419_610388996165396_6066850131204898816_n

Другого дня відбулася лекція «Жінки. Мир. Безпека», поділена на дві сесії: «Конфлікти та засоби масової інформації» та «Перспектива». Учасникам розповіли, як потрібно правильно писати та підносити інформацію про гендерну нерівність. Далі вони працювали в групах, де розглядали, зокрема, гендерні пріоритети для медіа у контексті конфлікту, а потім виконали вправу на дискусію за сюжетами про гендерну приналежність та конфліктами, які необхідно висвітлювати.

 

Насамкінець усіх відвідувачів запросили на виставу у виконанні «WILD theatre», присвячену домашньому насильству, що відбудеться 2 грудня в Запоріжжі.

 

 

Ірина Бондар

Фото Олександра Малицького