На День Святого Миколая новорічний настрій у ДК «Дніпроспецсталь» запоріжцям створював український джаз-бенд «Urban Gypsy»

До святкової програми входили джазові аранжування відомих композицій «Jingle Bells», «Let It Snow», «Somewhere over the Rainbow» тощо. Також пролунала пісня «I’ll Be Home for Christmas». «Вона була написана під час Другої світової війни й співається від обличчя солдата, який мріє потрапити додому. Я сподіваюся, що всі наші захисники повернуться цілими й неушкодженими й у нас ніколи більше не буде війни, й у всіх буде чудове Різдво», – сказала вокалістка Ольга Чернишова.

Основною метою виступу було зарядити глядачів позитивними емоціями від професійної гри музикантів. Ольга підкреслила, що зараз у багатьох людей немає новорічного настрою: «Я задумалася: а чому так? І мені спало на думку, що в дитинстві цей настрій створювали для нас батьки: вони купували подарунки, вони прикрашали ялинку. Звісно ми їм допомагали, але вони організовували все… І в день Різдва ми з сестрою прокидалися рано вранці, бігли до ялинки й дивилися, які подарунки приготував нам Дід Мороз. А тепер ми виросли й дізналися, що Діда Мороза не існує. Та мені здається, що це не факт і, що ми повинні тепер, оскільки ми дорослі, робити настрій для себе, для наших дітей і близьких. То ж давайте радувати себе, слухаючи різдвяні пісні і прикрашаючи свій будинок, давайте пам’ятати, що свята підтримують нас. Жити потрібно яскраво».

Програма передбачала також гру на укулеле від вокалістки, степ від гітариста Михайла Левіта. На останок,  «Urban Gypsy» подарувала присунім пісню Майкла Джексона «Bad».

«Urban Gypsy» – український проект, творчий колектив якого виконує оригінальні, власні аранжировки пісень у стилі джаз-мануш (європейський напрям джазу, відомий також як циганський джаз). Соло інструментом стилю циганський джаз є, як правило, акустична гітара. Крім неї, сольним інструментом може виступати скрипка, також можуть використовуватися акордеон і духові інструменти – кларнет, саксофон та ін. «Urban Gypsy» береже традиції виконання циганського джазу, використовуючи традиційні для цього стилю акустичні струнні інструменти: гітари (Дмитро Кушніров, Михайло Левіт), скрипка (Матвій Миронов) і контрабас (Микола Кістеньов).

 

Текст і фото Анатолія Соіна,

в матеріалі частково використана інформація

з сайту «Urban Gypsy» (urbangypsy.kiev.ua)