Традиції святкування Різдва в різних країнах світу

Ось і прийшла пора зимових свят, наша планета вже зустріла Новий рік і попереду нас чекає ще один чарівне свято  Різдво.
Різдво  це один з найулюбленіших свят для багатьох сімей в різних куточках світу, в країнах з різною культурою і традиціями.
З цієї статті ви дізнаєтеся чому Різдво святкують 25 грудня і 7 січня і які традиції святкування Різдва є в багатьох країнах світу.
Швидше читайте.
Якщо для всіх святкування Нового року  це справа світське, то Різдво Христове  християнське свято. Всім нам відомо, коли святкують католицьке Різдво в Європі – 25 грудня. Тоді чому православні святкують Різдво 7 січня?
Відповідь на це питання дуже простий: ця плутанина в датах сталася через неточності використовуваних європейцями календарів.
Православна Церква зараз живе за старим юліанським календарем, який Юлій Цезар запозичив у єгипетських жерців і ввів в обіг в Римській імперії. Новий рік по ньому починався 1 січня. Різдво ж по ньому також падає на 25 грудня, але за григоріанським календарем, за яким ми всі й живемо, це вже 7 січня.
Різниця між юліанським і григоріанським календарями полягає в принципі обліку високосних років.
Якщо на момент введення григоріанського календаря різниця між ними становила 10 днів, то зараз вона досягла 13 днів і далі буде повільно збільшуватися. Ось чому Різдво святкують у різні дні в різних країнах світу.

Традиції святкування Різдва в Україні

3
Фото взято: segodnya.ua
В Україні відзначатимуть Різдво починають ще напередодні, 6 січня, у Святвечір або в Святий вечір. За церковними правилами в цей день слід дотримуватися суворого посту і утриматися від їжі до першої зірки на небі, яка символізує Різдвяну зірку сповістила свого часу волхвам про народження немовляти Христа. Що ж стосується традицій святкування Різдва в Україні, то напередодні свята, 6 січня, серед дівчат були поширені Різдвяні ворожіння. Вважалося, що в Різдвяну ніч всі бажання обов’язково виконуються.
Вранці 7 січня всією сім’єю ходять до церкви на святкову молитву, після церковної відправи родина збирається на святковий обід, який вже не є пісним, а до вечора починали ходити колядники з “Віфлеємської зіркою”.
Колядники підходили до будинку, ставали під вікнами й кричали всі разом, щоб господарі благословили їх колядування. Після отримання дозволу починали співати колядку, призначену особисто господаря або господині будинку, дізнавшись заздалегідь, як кого звуть.
Після закінчення співу, господарі виносили дітям солодощі або грошики.
В Україні після закінчення Різдва ще 12 днів називають святками або святими днями.

Традиції святкування Різдва в Великобританії

4
Фото взято: why-education.ua
Святкування Різдва у британців починається з відвідин святкової служби в церкві, потім вони збираються родинами за великим святковим столом, найчастіше в будинку у батьків. Святкування Різдва у Великобританії просто неможливо уявити без індички під соусом, а на десерт традиційним пудингом.
Окрасою столу зобов’язання повинен стати пиріг, в який за старовинним звичаєм вкладаються невеликі сюрпризи.
По тому, що кому дістанеться, англійці гадають, що їм обіцяє прийдешній рік: підкова  удачу, монета  багатство, а кільце  одруження. По завершенню трапези, рідні обмінюються подарунками та колективно перебирають сімейні фотоальбоми.

Традиції святкування Різдва в Німеччині

5

У Німеччині підготовка до Різдва починається задовго до самого торжества, і це називається Адвент або Advent – період очікування і підготовки до Різдва Христового, цей період триває чотири тижні.
Німці люблять ретельно декорувати свої будинки і купувати подарунки, саме тому їм необхідно стільки часу для підготовки, адже Різдво для них  один з головних загальнонаціональних свят. Різдвяні свята тут називають «п’ятою порою року». На площах старовинних німецьких міст відкриваються галасливі ярмарки, на які приходять тисячі покупців. Час вони проводять весело: їдять, п’ють глінтвейн, співають, танцюють, обіймаються.
Традиційним різдвяними ласощами у німців є  кекс Штолень, за своєю формою він нагадує фігурку Ісуса в пелюшках.
Щороку на дрезденському різдвяному ярмарку випікають штолень довжиною 4 метри. Ця подія відбувається у другу неділю Адвенту. Потім великий штолень розрізають і продають по шматочках. Виручені від цього гроші йдуть на благодійність. Як і всюди, в Німеччині Різдво є родинним святом  за святковим столом повинна обов’язково зібратися вся родина.
Тут же німці влаштовується Бешерунг  церемонія обміну різдвяними подарунками.

Традиції святкування Різдва в США

7
Фото взято: englishfull.ru
Американці дуже люблять Різдво і готуються до нього яскраво і весело: влаштовують пишні ілюмінацію і прикрашають вулиці безліччю вогнів.
У різдвяні дні на вулицях світитися абсолютно все: житлові будинки, магазини і навіть офіси. Обов’язковою різдвяною прикрасою тут є вінки, які американці вішають зовні на двері своїх будинків.
Зустріч Різдва у них проходить також в сімейному колі та з традиційними стравами: індички та коктейлю з яєць, алкоголю і вершків – «egg-nog».

Традиції святкування Різдва у Франції

8
Фото взято: www.onetwotrip.com
Різдво у Франції  це свято сім’ї та щедрості. У цей день заведено дарувати подарунки рідним і друзям, також робити пожертвування в благодійні фонди, дарувати одяг та інші необхідні речі бідним.
Чи знали ви, що традиція прикрашати ялинку скляними іграшками зародилася саме в цій країні? А все тому, що раніше різдвяні ялинки наряджали яблуками, але одного разу стався неврожайний на яблука рік, і французи замінили їстівні прикраси на скляні, з того часу ця традиція і живе.
Релігійні французи відвідують різдвяну службу — месу. Багато приходять цілими сім’ями, ошатно вбрані, і тільки після закінчення меси відправляються додому на святкову вечерю. Різдвяна вечеря у Франції називається «Ревейон» (reveillon), до цього вечері багато Французькі господині готуються задовго до самого свята. На столі у французів такий важливий день повинна бути приготовлена птиця і краще вино, але найголовніше  це десерт.
Десертом на різдвяному столі є торт або пиріг у вигляді поліна, який з язичницьких часів і до цього дня у французів символізує родючість.

П’ять абсолютно різних країн з різними традиціями, але об’єднує ці країни в одне ціле  Різдво і віра в диво. Тож, святкового вам настрою та гарної зимової історії.

Автор: Сніжана Нікітіна