Екскурсія журналістів-першокурсників телеканалом «TV5» у Запоріжжі

10 лютого 2020 р. для студентів-першокурсників спеціальності «журналістика» факультету Запорізького національного університету провели екскурсія Запорізькою телерадіокомпанією «TV5». Її організував магістр освітньо-професійної програми «журналістика» Денис Швецов, який наразі працює журналістом на цьому каналі та є «офіційним голосом» телеканалу. Цей захід було проведено в межах програми асистентської практики під керівництвом доцента кафедри журналістики Алли Тернової. Студенти отримали змогу поспілкуватися особисто з ведучими, операторами та журналістами різних проєктів телеканалу.

2

Головною метою екскурсії була демонстрація різних етапів виробництва телевізійних матеріалів: від написання сценаріїв до монтажу і випуску сюжету в ефір. Власним досвідом зі студентами ділилися ведучий програми «Ранок TV5» Андрій Вавілов, шоумен та журналіст Владислав Таран, а також студійні оператори, режисери монтажу, звукорежисери та працівники ефіру. Студенти отримали змогу спробувати попрацювати за відеокамерою, перед телесуфлером, зі студійним світлом, хромакеєм та начитати журналістський текст у студії запису.

3

Також студенти-першокурсники побачили знамениту галерею «TV5». Це стіна з видатними світлинами найцікавіших епізодів з життя телеканалу. На фотографіях зображені виробничі моменти телевізійних програм, тарілки з назвами проєктів, які їхні автори розбивали на щастя, а також спільні фото працівників телеканалу з зірками шоу-бізнесу, що беруть участь в програмі-інтерв’ю «Іду на ти».

4

Цікавились студенти і технічним забезпеченням телеканалу. Працівники ефірної кімнати розповіли про комп’ютери, що відповідають за прямі трансляції, а також сервери, на яких зберігаються всі сюжети, які плануються видати в етер. Студентам було цікаво і спостерігати за процесом роботи знімальної групи в прямоефірній програмі «День. Новини».

5

За словами журналістів-першокурсників було дуже цікаво, почули і побачили багато нового, а особливо їх вразила дружня атмосфера та відкритість співробітників телеканалу, які радо їх зустріли, поділилися своїм досвідом та відповіли на всі запитання майбутніх, можливо, своїх колег.

6

Автор матеріалу: Карина Вовк

Фото: Денис Швецов