Фарерські острови – невідомий архіпелаг на краю світу

Фарери — маловідомий архіпелаг, який знаходиться на півночі Атлантики в Норвезькому морі, приблизно між Ісландією і шотландські островами.Офіційно Фарерські острови належать Данії, але вони мають автономне управління (виняток становлять питання, що стосуються оборони і зовнішньої політики). Столиця архіпелагу знаходиться на острові Стреймой  це місто Торсхавн.

На Фарерах проживає понад 49 000 чоловік. У столиці Фарерських островів і її передмісті живе близько 20 000 чоловік, у другому за величиною місті Клаксвік налічується майже 5 000 жителів. На острові Кольтур постійно живе тільки 1 людина, а 1 острів  повністю заселений.

Головне, заради чого їдуть на ці острови, — відчуття, що побував на краю світу.
Знайомство з островами варто почати зі столиці — міста Торсхавн . У центрі міста можна побачити відразу два примітних пам’ятки середньовічної архітектури — монастир Мункастован і королівський склад Лейгубюн. Будинки датовані XV століттям, вони дивом вціліли під час сильної пожежі 1693 року.
4F2C7040
Фарери трохи нагадують Гренландію  як кольоровими дахами на будиночках, так і тим, що формально належать Данії.
Унікальна пам’ятка Фарерських островів – «висячий» над океаном озеро Сорвагсватн. Озеро знаходиться на острові Вагар, на високій гірській платформі Слейв у самого Атлантичного океану.
Озеро-Сорвагсватн
Окремий день варто виділити на підкорення найвищої гори Фарер – Слаттаратіндур (Sl?ttaratindur), висота якої сягає 880 м над рівнем моря. З вершини відкривається приголомшливий вид на все 360 градусів, тільки тримай свою техніку: міцніше вітер там дуже сильний.
28929423418_a1c950f227_b
Без непромокаємих черевиків і курток з капюшоном, рукавичок та теплих кофт їхати на Фарери не варто.
Погода на островах може змінюється кожні 15 хвилин, тому варто одягатися багатошарово, щоб мати можливість роздягнутися або утеплитися по необхідності. Парасолька або дощовик – предмети першої необхідності. На Фарерах дуже часто йдуть дощі, близько 280 днів в році.
В суворій нордичної траві пасуться фарерські вівці.
В суворій нордичної траві пасуться фарерські вівці.
Дахи багатьох будинків покриті травою.
Дахи багатьох будинків покриті травою.

 

Без машини на Фарерах робити особливо нічого. Громадський транспорт розвинення слабо. На цею випадок у аеропорту працює кілька стійок прокату автомобілів, но краще знову-таки подбаті про це заздалегідь. З географічної точки зору Фактично все одно, де ти будеш жити на Фарерах, так як всюди придется їздіті на машині, и прив’язувати, до певного міста сенсу немає.