Підбірка фільмів про Чорнобиль

26 квітня 1986 року, сумна дата для всієї історії людства найбільшої ядерної катастрофи у світовій історії аварії на четвертому блоці Чорнобильської АЕС.

Цей день назавжди увійшов в історію, як найтрагічніший і страшний. Кілька десятиліть людям доводилося усувати і переживати наслідки події кошмару. Радіація практично за лічені години поширилася по всьому Чорнобилю, а буквально через добу вийшла за межі даної території. Саме дана трагедія стала основним ключовим моментом для багатьох кінокартин.

Багато режисерів і популярні кінематографи з усього світу стали приділяти багато уваги даної тематики. Так до вашої уваги підбірка найцікавіших фільмів про Чорнобиль.

«Мотыльки» 

Віталій Воробйов 2013

1

«Метелики» український чотирисерійний мінісеріал режисера Віталія Воробйова, який вийшов в 2013 році до 27ї річниці Чорнобильської аварії. Заснований на реальних подіях.

Прем’єра відбулася 27 квітня 2013 року на телеканалі «Інтер».

«Метелики» це чотирисерійний серіал, сюжет розгортається на тлі аварії на Чорнобильській АЕС у квітні 1986 року.

Історія кохання випускниці старших класів Алі і солдата строкової служби Паші розгортається на тлі однієї з наймасштабніших техногенних катастроф XX століття – Чорнобильської аварії. Їм судилося зустрітися наприкінці квітня 1986 року в місті Прип’ять. Немов метелики, які прагнуть до вогню, вони летіли назустріч своїм почуттям, не помічаючи нічого навколо…..

«Чернобыль. Зона отчуждения»

  Андерс Банке 2014

2

П’ятеро молодих людей стрибають в стару «Волгу» і відправляються на пошуки злодія, годиною раніше вкрав з квартири батьків головного героя вісім мільйонів рублів. Навздогін за грабіжником в Прип’ять і випадковим чином спочатку потрапляють в безліч неймовірних ситуацій, потім виявляються в минулому. Зона відчуження представлена в серіалі самостійним героєм, зі своєю логікою і намірами….               

«Аврора»

Оксана Байрак 2006

3 

«Аврора» український драматичний художній фільм присвячений трагедії на Чорнобильській АЕС, що сталася 26 квітня 1986 року на території Української РСР, і приурочений до двадцятиріччя катастрофи.

На околиці міста Прип’ять жила дівчинка яку звали Аврора . Вона любила танцювати та мріяла стати балериною.

Тарас Савченко, працюючий на ЧАЕС  був близьким другом Аврори. Вона відноситься до нього як до батька,  якого зовсім не пам’ятає.

Під час катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції дівчинка одержує величезну дозу опромінення. Єдиний шанс на виживання дорога операція в США.

Аврору відправляють в Америку, де в лікарні вона зустрічає свого кумира, зірку радянського, а потім американського балету, Ніка Астахова, що переживає глибоку творчу кризу. Зустріч з вмираючою дитиною, яку марить про балетну сцену, допомагає артисту змінити своє життя …

 «Чернобыль. Зона отчуждения»   

   Ентоні Пейдж 1991

4

 «Чорнобиль: Останнє попередження»    драматичний телефільм, спільного виробництва США та СРСР, знятий режисером Ентоні Пейдж, за матеріалами автобіографічної книги Роберта Гейла , в співавторстві з Томасом Хаузер.

Почувши по новинах про трагедію, американський фахівець в лікуванні лейкемії доктор Роберт Гейл  пропонує радянському уряду свою допомогу, він прилітає в Москву і обстежує постраждалих. Як великий експерт у вивченні гематології, онкології та імунології, оцінивши ситуацію, він пропонує свій спосіб лікування, заснований на пересадці кісткового мозку. Також Гейл залучає до співпраці інших західних лікарів, фахівців високого рівня. Так як більшість перших постраждалих отримали дозу опромінення, несумісні з життям, врятувати вдається небагатьох.

Фільм розповідає про міжнародне співробітництво лікарів, що допомагають Росії в ліквідації наслідків чорнобильської трагедії…

«Земля забвения»      

Міхаль Боганім 2011

 5

«Земля забуття» художній фільм франкоукраїнського виробництва, що оповідає про аварію на Чорнобильській АЕС та її наслідки.

В основі сюжету особиста драма молодої дівчини з Прип’яті, міста радянських атомників. Спокійне і щасливе життя руйнується в одну мить в день страшної аварії на атомному реакторі. Втрата близьких, паніка і жах, безповоротно пішла молодість і краса, хвороби все це довелося пережити героїні Ольги Куриленко. І через цю спотворену катастрофою долю глядачі відчують всю глибину чорнобильської трагедії…

автор: Ольга Іванова