Радіо, на думку багатьох, може лише інформувати та бути на фоні. Однак, якщо поглибитися в цю тему, можна побачити, що радіо – поліфункціональне явище.
Що це означає? Радіо виконує одразу декілька функцій і всі вони пов’язані та важливі. Зокрема, Лизанчук В. В., завідувач кафедри радіомовлення і телебачення факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка та заслужений журналіст України виокремлює такі функції радіо:
- Інформаційна
- Вираження і формування суспільної думки
- Пропагандистська
- Агітаційно-організаторська
- Просвітницька
- Виховна
- Естетична
- Розважальна
- Комунікативна
- Інтегруюча
Кожна з цих функцій реалізовується на радіостанціях. Деякі в більшій мірі, деякі в меншій. Перш за все це залежить від типу мовлення радіостанції. Якщо радіо інформаційне, то звісно ж найважливішою функцією є інформування. На музичних радіостанціях головне розважати тощо.
Костюк В. В., декан факультету журналістики Запорізького національного університету, одного разу сказав своїм студентам, що найголовнішою функцією на радіо є не інформування, а спілкування. Без комунікації – не може існувати жодне ЗМІ.
Підтвердження цієї думки можна знайти на відомій радіостанції «Русское Радио Україна». Під час ефіру ведучі постійно заохочують слухачів до спілкування. Створюються різноманітні конкурси, проводяться ігри, акції з призами та запрошують цікавих гостей.
підготувала Валерія Єфіменко