Як зберегти якісну журналістику в Україні?

Факультет журналістики Запорізького національного університету взяв участь у фаховій регіональній дискусії «Стандарти та саморегуляція: як зберегти якісну журналістику для громадян України» від Комісії з журналістської етики у партнерстві з виданням «Запорізька правда». Захід відбувся у форматі онлайн/офлайн, також велася пряма трансляція на сторінці Комісії з журналістської етики у Фейсбуці.

Дискусія 1

Онлайн у дискусії взяли участь члени Комісії з журналістської етики: Олексій Погорєлов – президент Української Асоціації Медіа Бізнесу, заступник Голови КЖЕ, а також Ліна Кущ – українська журналістка, громадська діячка, Перша секретарка Національної спілки журналістів України. Офлайн до заходу доєдналися викладачі та студенти факультету журналістики, декан Віктор Костюк, а також Наталія Зворигіна – головна редакторка ТОВ РІА «Запорізька правда».

Головною метою дискусії було обговорення низки питань, що стосуються збереження якісної журналістики в нашій країні. Зокрема говорили про необхідність саморегуляції медіа, роль репутації ЗМІ у підвищенні якості журналістських матеріалів, а також про діяльність Комісії з журналістської етики.

Ліна Кущ виступила з доповіддю та презентацією про Комісію з журналістської етики – орган саморегуляції роботи журналістів та редакцій в Україні, який обговорює та пропонує вирішення конфліктних ситуацій у медіа шляхом розгляду скарг від споживачів інформації, та завданням якого є сприяння дотриманню професійних етичних стандартів в українських медіа та формуванню запиту суспільства на якісну журналістику У своїй діяльності Комісія базується на єдиному стандарті роботи – Кодексі етики українського журналіста.

Дискусія 2

Наталія Зворигіна зазначила, що дотримання усіх стандартів журналістики і Кодексу етики українського журналіста є запорукою для розвитку якісного видання. Декан факультету Віктор Костюк у своїй доповіді наголосив на значущості проведення таких заходів. Адже теми, що розглядаються на них, є дійсно дуже важливими для обговорення зі студентами – майбутніми фахівцями, які й будуть у подальшому сприяти розвитку і функціонуванню якісної української журналістики. Професорка кафедри теорії комунікацій, реклами і зв’язків із громадськістю факультету журналістики ЗНУ Вікторія Ковпак більш детально розповіла про фахову підготовку студентів факультету журналістики, що базується, зокрема, і на Кодексі етики українського журналіста.

Дискусія

Слід зазначити й те, що під час дискусії, студенти 2 і 3 курсів мали змогу поставити запитання членам Комісії з журналістської етики стосовно діяльності цього органу саморегуляції, конкретних прикладів порушення Кодексу етики українського журналіста і отримали ґрунтовні відповіді від експертів.

У підсумку варто сказати про важливість і актуальність проведеної дискусії, яка окреслила певне розуміння того, як зараз мають працювати журналісти задля збереження якісної журналістики в Україні. Представники Комісії з журналістської етики також зазначили, що такі заходи мають набути системності й стати інструментом формування клімату неприйняття непрофесійної поведінки у журналістській спільноті.

Автор: Дарина Рибка